Aktualizacja strony została wstrzymana

Szef Solidarności: Związki zawodowe powinny sprzeciwić się propagandzie LGBT w zakładach pracy

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda skomentował w TVP Info nagłośnione w ostatnich dniach przypadki propagandy ideologii LGBT w dwóch zakładach szwedzkich firm w Polsce. Jego zdaniem sprzeciw wobec tej propagandy powinien być nowym polem działalności związków zawodowych.

Zdaniem Piotra Dudy, który w piątek wystąpił w programie „Minęła 9” w TVP Info, ludzie powinni swoje poglądy pozostawiać przed bramą zakładu pracy. „Niestety, ta propaganda dotycząca LGBT wchodzi już na zakłady pracy i takie wnioski z tego, że trzeba faktycznie podjąć działania” – mówił Duda. W opinii szefa „Solidarności” jest to forma dyskryminacji, która powinna spotkać się ze sprzeciwem związków zawodowych.

Zwolnienie z pracy pracownika Ikei za to, że powołując się na Biblię uzasadniał swój sprzeciw wobec wciągania go we wspieranie LGBT Piotr Duda nazwał „wielkim skandalem” i „kuriozalną sytuacją”. Jego zdaniem jest to przykład dyskryminacji i łamania praw pracowniczych.

Duda zwrócił uwagę na postępowanie dużych międzynarodowych korporacji, które jego zdaniem „za nic mają polskie prawo, konstytucję, kodeks pracy”. W jego opinii jest to nie do przyjęcia.

Jak pisaliśmy w czwartek, pracownik jednego ze sklepów sieci IKEA w Polsce został zwolniony z pracy po tym, jak argumentując swój sprzeciw wobec przymuszania do propagowania ideologii LGBT powołał się na swoją wiarę i cytaty z Biblii potępiające czyny homoseksualne. Innym pracownikom, którzy go poparli, grożą nagany. Zwolnionego pracownika wziął w obronę Instytut Ordo Iuris, który złożył w jego imieniu pozew do sądu pracy. Również w piątek media nagłośniły sprzeciw pracowników i związków zawodowych w fabryce Volvo we Wrocławiu przeciw wyświetlaniu w zakładowej stołówce filmu z zaproszeniem do dołączenia do „Społeczności LGBTQ+ w Volvo”.

Kresy.pl / TVP Info / Radio Maryja

Za: Kresy.pl (28 czerwca 2019)

 


 

Bunt pracowników w polskiej fabryce Volvo. Nie chcą u siebie indoktrynacji LGBT

W fabryce Volvo we Wrocławiu doszło do sporu pomiędzy pracownikami i firmą. Jego powodem była propozycja utworzenia „społeczności LGBTQ+”.

Grzegorz Zachara, przewodniczący związków zawodowych Solidarność’80 w Volvo, powiedział portalowi TVP Info kilka dni temu na monitorach zainstalowanych na stołówce pojawiły się ogłoszenia o możliwości dołączenia do stowarzyszenia pracowników LGBTQ+. „Na monitorze pracodawcy zaproszono do zrzeszania się, poinformowano, że coś takiego w firmie działa” – opowiada – „Wyświetlano to na każdej przerwie, pracownicy to oglądali. Poszły dość mocne komentarze”.

ZZ postanowiły interweniować. Ich zdaniem pracodawca powinien bowiem być całkowicie transparentny i nie promować żadnym mniejszości czy większości seksualnych, politycznych czy religijnych. „Swoją seksualność, przekonania, zostawiamy przed bramą. W pracy jesteśmy równi, mamy te same koszulki, nie rozmawiamy o swoich preferencjach seksualnych, politycznych, religijnych, by nie wprowadzać dodatkowych podziałów czy napięć. Po to, by nikt nie był dyskryminowany” – stwierdził Zachara.

Według Zachary zarząd wrocławskiej fabryki Volvo nie odpowiedział na razie związkom na ich protest. Kontrowersyjne ogłoszenie jednak zniknęło z monitorów już na drugi dzień.
„Dochodzą mnie głosy pracowników, że czują się dyskryminowani ponieważ są heteroseksualni a Volvo promuje LGBT” – podkreślił – „My nie jesteśmy przeciwko mniejszościom. W zakładzie jesteśmy równi, to nasza osobista sprawa”.

Jak informuje Radio Wrocław Volvo stwierdziło w komunikacie, że „firma w żaden sposób nie weryfikuje kto z pracowników do tej grupy przystępuje, w jakim charakterze czy z jakich powodów”. Volvo twierdzi, że nie wymagała nigdy od pracowników żadnych osobistych informacji, także tych o orientacji seksualnej.

To już kolejna w ostatnim czasie afera w Volvo z LGBT w tle. W poprzedniej oberwało im się jednak od lewicy. W maju firma reklamowała fakt, że ich pracownikom przysługuje półroczny urlop rodzicielski bez względu na płeć. Ogłoszenie to było opatrzone grafiką przedstawiającą dwóch trzymających się za ręce mężczyzn różnych ras patrzących na dziewczynkę bawiącą się samochodzikiem. W polskiej wersji obrazek ten zastąpiono jednak takim, na którym widać heteroseksualną, białą parę.

Za: Stefczyk.info (2019.06.27)

 


 

Skip to content