„Tęczowa” międzynarodówka także w Polsce. Ambasada USA celebruje „miesiąc dumy”

Aktualizacja: 2019-06-24 10:13 am

Bez względu na ataki wymierzone w katolików, prowadzone przez środowiska LGBT+ w Polsce, ambasada USA postanowiła iść za głosem swojego prezydenta i dołączyć do tzw. miesiąca dumy. Na budynku placówki w Polsce wywieszono flagi społeczności LGBT+.

„W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy również solidarnie z wieloma osobami LGBT, które mieszkają w dziesiątkach krajów na całym świecie, które karzą, więzią, a nawet wykonują egzekucje osób ze względu ich orientacji seksualnej” – napisał na Twitterze Donald Trump.

Za jego głosem podążyła Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie dołączając „do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu”. Placówka na Twitterze umieściła zdjęcie, na którym widać budynek placówki z „tęczowymi” flagami.

Akcja amerykańskiej dyplomacji nie jest odosobniona. W niedzielę ambasada USA w Kijowie poparła odbywający się tam „marsz równości”. Ambasador Kanady poszedł o krok dalej i osobiście wziął udział w tym wydarzeniu, niosąc przerobioną na tęczowo flagę swojego kraju.

Źródło: rp.pl

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Wbrew obiegowej opinii język angielski jest bardzo nieprecyzyjny,gdzie mu tam do niemieckiego, czy nawet francuskiego. Na kanale K.L. Łukszy kilka dni temu ktoś trzeźwo zauważył, że “Pride” można na polski równie dobrze przetłumaczyć jako “pycha”…zatem “miesiąc pychy LGBTQ+”
stasiu

Kto to jest LGBT+? Jakaś nowa rasa ludzka o tęczowym kolorze skóry o której prawa trzeba walczyć w USA jak wcześniej o prawa Murzynów?
wieś

Nie miesiąc dumy ale moralnego bagna.
DNA

To jest nasz najważniejszy strategiczny sojusznik ? To już wszystko jasne.
nik

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108592 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]