Aktualizacja strony została wstrzymana

Michalkiewicz odpowiada na atak Macierewicza. „Człowiekowi którego przepędził naczelnik państwa trochę skromności by nie zaszkodziło”

Stanisław Michalkiewicz przyznał, że Antoni Macierewicz „zaszczycił go pryncypialną krytyką”, dotyczącą jego „władz umysłowych”. W tle pojawia się kwestia majątkowych roszczeń żydowskich i okupacja Polski.

Stanisław Michalkiewicz/Fot. screen YouTube

Stanisław Michalkiewicz/Fot. screen YouTube

Wielce czcigodny były minister obrony, w ogóle w zagadkowych okolicznościach utracił swoje stanowisko, bo w ramach głębokiej rekonstrukcji rządu zastąpił go pan Błaszczak, który już chyba nie ma żadnych wahań, co do tego, co ma kupować w Ameryce. Wszystko kupuje, co mu tam każą i w związku z tym jego pozycja, okazuje się, jest znacznie silniejsza w nowej konfiguracji rządowej – przypomniał Stanisław Michalkiewicz.

Pan Antoni Macierewicz skrytykował moje władze umysłowe. No i albo jestem wariatem, czy durniem albo gorzej – nie jestem wariatem ani durniem, tylko można się domyślać, że ruskim agentem – relacjonował.

Powtarzam się już, ale może szkoda, że to nieprawda, że jestem tym ruskim agentem. Z kolei władze umysłowe, cóż samemu je oceniać, to nie wypada, zwłaszcza w kontekście takiego aforyzmu francuskiego aforysty XVII-wiecznego Franciszka de La Rochefoucauld, który zauważył, że nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, a każdy ze swego rozumu. Myślę, że pan Antoni Macierewicz też – stwierdził.

Panu Macierewiczowi nie podoba się, że ja straszę – jak powiada – żydowską okupacją Polski. Pan Antoni Macierewicz powiada, że to nigdy nie nastąpi – mówił publicysta.

Pan Macierewicz, który nie potrafił obronić własnego tyłka na stołku ministra obrony narodowej, powinien więcej skromności zachować w ocenie tego, czy coś nam nigdy nie grozi, czy jednak nam grozi – powiedział.

Jak podkreślił publicysta, „nie twierdzi bez żadnych podstaw, bez żadnych poszlak, że taka okupacja nam grozi”. Jednym z dowodów ma być ustawa z 1997 roku, dotycząca stosunku państwa do wyznaniowych gmin żydowskich. – Ta ustawa zawierała informacje o łapówce, którą musieliśmy zapłacić gminom żydowskim i Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego w Nowym Yorku (WJRO) za przyjęcie do NATO – wyjaśnił Michalkiewicz.

Kolejną przesłanką ma być amerykańska ustawa 447. – Stany Zjednoczone zobowiązały się do dopilnowania, by kraje uczestniczące w konferencji „Mienie ery Holokaustu” w Pradze, a przede wszystkim Polska, zadośćuczyniły żydowskim roszczeniom majątkowym, odnoszącym się do tzw. własności bezdziedzicznej – dodał.

Ponadto w liście wystosowanym przez Światową Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości te roszczenia wyceniono na bilion złotych – 300 mld dolarów. – Jeśli środowisko żydowskie zostałoby obdarowane majątkiem takiej skali terenie Polski, to siłą rzeczy zyskałoby dominującą pozycję ekonomiczną, która przełożyłaby się na pozycję społeczną i polityczną – stwierdził Michalkiewicz.

Radziłbym panu Macierewiczowi, aby zachował trochę skromności. Człowiekowi, którego przepędził naczelnik państwa, trochę skromności by nie zaszkodziło – skwitował Stanisław Michalkiewicz.

Źródło: YouTube

Za: Najwyższy Czas! (23/06/2019) | https://nczas.com/2019/06/23/michalkiewicz-odpowiada-na-atak-macierewicza-czlowiekowi-ktorego-przepedzil-naczelnik-panstwa-troche-skromnosci-by-nie-zaszkodzilo-video/ | Michalkiewicz odpowiada na atak Macierewicza. „Człowiekowi którego przepędził naczelnik państwa trochę skromności by nie zaszkodziło” [VIDEO]

Skip to content