Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy: biolog ewolucyjny przed sądem za słowa o homoseksualizmie

Biolog ewolucyjny Ulrich Kutschera stanął w Niemczech przed sądem w związku ze swoją naukową oceną skłonności homoseksualnych. Prokuratura zarzuca mu podżeganie do nienawiści, znieważanie oraz szerzenie kłamstw.

Przedmiotem sporu stał się wywiad, jakiego profesor uniwersytecki, biolog ewolucyjny Ulrich Kutschera, udzielił w 2017 roku austriackiemu portalowi katolickiemu Kath.net. Uczony wskazał wówczas, że homoseksualiści mają inklinacje do pedofilii. W związku z przyznawaniem parom jednopłciowym praw adopcyjnych po wprowadzeniu w Niemczech tak zwanego „małżeństwa dla wszystkich”, Kutschera stwierdził: – Jeżeli faktem stanie się prawo adopcyjne dla erotycznych wspólnot męsko-męskich czy damsko-damskich, to moim zdaniem dojdzie u nas do państwowego wsparcia pedofilii i niezwykle ciężkiego wykorzystywania dzieci.

Biolog wskazał też, że w Niemczech dochodzi do „sprzecznej z naturą wczesnej seksualizacji” dzieci”, która jest w istocie „duchowym gwałtem na [dzieciach] powierzonych opiece”. Określił też mianem „godnych współczucia produktów zapłodnienia” dzieci par lesbijskich, które poczęto za sprawą procedury in vitro.

Uczony powoływał się w wywiadzie na ustalenia nauk ewolucyjnych. – Z biegiem ewolucji ssaków, w ciągu 150 milionów lat, związek matka-dziecko wykształcił się jako najsilniejszy związek w ogóle – powiedział. Stąd gdy dziecku odbiera się matkę, to dochodzi do „naruszenia najbardziej elementarnego prawa człowieka, jakie w ogóle istnieje”, argumentował.

Proces Kutschery, pozwanego przez grupę homoseksualistów i lewackich studentów z Uniwersytetu w Kassel, rozpoczął się w środę. Podczas pierwszego posiedzenia sądu biolog zrezygnował z własnej wypowiedzi i odczytał definicje uznawane w naukach biologicznych.

Adwokat oskarżonego przedstawił z kolei dane zebrane w książce Kutschery o ideologii gender; odwoływał się też do ustaleń nauk medycznych. W ten sposób starano się wykazać, że biolog nie obraził bynajmniej homoseksualistów, bo mówił wyłącznie o ewidentnych i potwierdzonych naukowo faktach.

Wskazano też, że poglądy Kutschery nie są bynajmniej motywowane religijnie lub ideologiczne, bazując wyłącznie na samej biologii.

Źródło: jungefreihet.de

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Idologizacja nauki powoduje prześladowania naukowców. Tacy zacni naukowcy jak ten profesor biologii zamilkną i wtedy droga do zwijania się cywilizacji stanie otworem. Ci , którzy przeżyją, będą zazdrościć tym, którzy odeszli. Ratunek w modlitwie i poście i zawierzenie Tej, która zmiażdży mu głowę. Ale zadajmy sobie dwa pytania: czy analizy naukowe powinny odbywać się w sądach i jaki świat szykujemy swoim dzieciom..
Kefas

Jakim prawem sędzia prawnik może rozsądzać którzy naukowcy mają rację? Prawdziwa nauka to zawsze dialog. Nigdy nie jest tak, że wszyscy naukowcy popierają te same tezy. Tylko media i głupcy stawiają kropkę na i.
Katolik

Tyle warta jest NAUKA we współczesnych Niemczech. Obawiam się, że w Polsce tez.
Rys

Co do homoseksualizmu to ok. Ale 150 mln lat ewolucji? I co to za portal że są tu przytaczane jakieś treści sprzeczne z Biblią? Śmiało można wyliczyć na podstawie Biblii, ze ziemia ma około 6000 lat.
Jedi

Tak wygląda wolność badań naukowych gdy ich przedmiotem jest homoseksualizm. Obecna „nauka” stoi na stanowisku, że homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności, a każdego który próbuje to podważyć jest linczowany.
Chris

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-06-10) | https://www.pch24.pl/niemcy--biolog-ewolucyjny-przed-sadem-za-slowa-o-homoseksualizmie,68846,i.html

Skip to content