Blogerka roku zarejestrowała na stronie Yad Vashem ofiary Holokaustu, które nie istniały

Aktualizacja: 2019-06-7 8:46 am

Niemiecka blogerka Marie Sophie Hingst złożyła w Yad Vashem 22 fałszywe świadectwa pięciu żydowskich rodzin, które nie istniały.

Wśród nich mieli być także jej krewni. Jednak blogerka nie ma żydowskich korzeni i jest protestantką – podaje za “Der Spiegel” Cezary Gmyz.

Marie Sophie Hingst jest dobrze znana w świecie blogerów. W 2017 r. otrzymała nagrodę „Blogger of the Year” w kategorii „Złoci blogerzy”

za:www.fronda.pl

Za: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - Oddział w Łodzi (06 czerwca 2019) -- [Org. tytuł: «Cezary Gmyz: Blogerka roku zarejestrowała na stronie Yad Vashem ofiary Holokaustu, które nie istniały»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108294 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]