Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Biskup ostro zaatakowany przez LGBT. Uznał, że homoparady są sprzeczne z wiarą katolicką

Biskup diecezji Providence w amerykańskim stanie Rhode Island rozsierdził krótkim komentarzem środowiska LGBT. Wyraził swoje ubolewanie, ale zapewnił, że głoszenie prawdy to jego obowiązek.

W sobotę bp Thomas Tobin z amerykańskiej diecezji Providence w mediach społecznościowych przestrzegł katolików przed obrzydliwymi „paradami równości” odbywającymi się w czerwcu w Stanach Zjednoczonych. Miesiąc ten homoseksualiści nazwali „Miesiącem Dumy” (ang. Pride Month) i organizują na ulicach miast zboczone demonstracje. Hierarcha wskazał, że katolikom nie wolno w nich uczestniczyć. „Przypominam, że katolicy nie powinni wspierać ani uczestniczyć w wydarzeniach Miesiąca Dumy LGBTQ, które odbywają się w czerwcu. To wzywanie do działań i promocja kultury sprzecznej z wiarą i moralnością katolicką. Są to rzeczy szczególnie szkodliwe dla dzieci” – napisał biskup na Twitterze.

Hierarcha został ostro skrytykowany przez lobby homoseksualne. Zwolennicy LGBT sugerowali, jakoby jego wypowiedź była sprzeczna z wolą Pana Boga; ich zdaniem hierarcha powinien zostać „ukarany przez Stwórcę”, jak napisał jeden z komentatorów w mediach społecznościowych. Z drugiej strony wpis biskupa bardzo entuzjastycznie przyjęli szczerzy katolicy; doczekał się dziesiątek tysięcy udostępnień i polubień.

Biskup odpowiedział wkrótce na krytykę. „Źałuję, że moja wypowiedź na temat Miesiąca Dumy została przyjęta wśród tylu kontrowersji” – napisał na stronie internetowej diecezji Providence. Jak zapewnił, to nie było jego intencją, bo Kościół katolicki „traktuje homoseksualistów z szacunkiem i miłością”. Hierarcha przypomniał, że osoby mające skłonności jednopłciowe „są kochanymi dziećmi Boga i naszymi braćmi i siostrami”.

Następnie biskup wskazał jednak, że jako katolicki pasterz „jest odpowiedzialny przed Bogiem za kierowanie powierzonych mu wiernych i jasne nauczanie wiary, także na tematy trudne i delikatne”. Zapewnił, że nadal będzie uczestniczyć w aktualnej debacie. Dodał, że będzie modlił się, by demonstracje środowisk homoseksualnych były „pozytywnym i produktywnym doświadczeniem” dla wszystkich w bardzo zróżnicowanym amerykańskim społeczeństwie.

Pach

Źródła: katholisch.de, dioceseofprovidence.org

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

hierarcha wycofał się rakiem
pff

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-06-04) | https://www.pch24.pl/usa--biskup-ostro-zaatakowany-przez-lgbt--uznal--ze-homoparady-sa-sprzeczne-z-wiara-katolicka,68716,i.html

Skip to content