Donald Trump wspiera homoseksualistów i „świętuje miesiąc dumy LGBT”

Prezydent USA Donald Trump w pozytywny sposób wypowiedział się na temat środowisk homoseksualnych. Jego zdaniem osoby LGBT wywarły wyjątkowy wpływ na naród amerykański, dlatego poinformował, że weźmie udział w „świętowaniu miesiąca dumy LGBT”.

„W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy również solidarnie z wieloma osobami LGBT, które mieszkają w dziesiątkach krajów na całym świecie, które karzą, więzią, a nawet wykonują egzekucje osób ze względu ich orientacji seksualnej” – napisał na Facebooku Donald Trump. Media podkreślają, że urzędująca głowa państwa jest pierwszym w historii prezydentem z ramienia Partii Republikańskiej, który zapowiedział, że weźmie udział w homoseksualnym „miesiącu dumy”.

Donald Trump napisał również, że jego administracja „rozpoczęła globalną kampanię mającą na celu dekryminalizację homoseksualizmu i zaproszenie wszystkich narodów do przyłączenia się do tego wysiłku” – czytamy na oficjalnym profilu prezydenta.

Przypomnijmy, że już podczas kampanii prezydenckiej, Donald Trump przedstawił się jako sojusznik środowiska LGBT. Na jednym z przedwyborczych wieców wystąpił z przesłaniem wspierającym homoseksualistów, a także pozował do zdjęcia z tęczową flagą LGBT. „Uwierzcie mi, jestem lepszy dla społeczności LGBT, jestem lepszy dla kobiet niż Clinton [Hillary – przyp. red.] będzie kiedykolwiek w swoim najlepszym dniu” – powiedział w Raleigh w Północnej Karolinie w dniu 5 lipca 2016 r.

„Zapytaj siebie, kto naprawdę jest przyjacielem kobiet i społeczności LGBT. Donald Trump z działaniami czy Hillary Clinton ze swoimi słowami? – powiedział 13 czerwca 2016 w Manchesterze w New Hampshire.

Wardo dodać, że informacja o „świętowaniu miesiąca dumy LGBT” to nie jedyna pozytywna wypowiedź Donalda Trumpa o homoseksualistach w ostatnich dniach. Pod koniec maja, prezydent USA w wywiadzie udzielonym Fox News Channel powiedział, że to, iż demokratyczny kandydat na prezydenta Pete Buttigieg jest „zamężnym gejem” oraz że pojawia się publicznie ze swoim „mężem”, jest „absolutnie w porządku”. Dodał: „Myślę, że to świetnie” i „myślę, że to dobrze”.

Gospodarz programu Steve Hilton pytał amerykańskiego prezydenta: „Czy nie sądzisz, iż to wspaniale jest widzieć, że masz tam faceta [Buttigiega] ze swoim mężem i jest to normalne?”

Trump odparł: „Myślę, że to absolutnie w porządku”. Hilton mówił dalej: „Czy nie jest to znak wielkiego postępu w kraju?” Prezydent odparł: „Tak, myślę, że to świetnie. Myślę, że jest to coś, z czym niektórzy ludzie będą mieli problem. Ja nie mam z tym żadnego problemu. Myślę, że to dobrze”.

Buttigieg, 37-letni burmistrz South Bend w Indianie stara się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich, zaplanowanych na 2020 rok. Sodomita jest związany ze swoim partnerem, nauczycielem Montessori Academy w Mishawaka Chastenem Glezmanem, którego poznał za pośrednictwem aplikacji randkowej.

Źródło: buzzfeednews.com, Facebook, cnsnews.com, PCh24.pl

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-06-03) | https://www.pch24.pl/donald-trump-wspiera-homoseksualistow-i-swietuje-miesiac-dumy-lgbt,68706,i.html

Skip to content