USA: Disney grozi bojkotem stanu Georgia za wprowadzenie zakazu aborcji

Aktualizacja: 2019-05-30 11:09 am

Korporacja Disney znana z produkcji m.in. filmów dla dzieci idzie w ślady Netflixa i grozi zaprzestaniem swoje działalności w stanie Georgia, jeśli wejdzie w życie ustawa zakazująca zabijania dzieci poczętych.

W wywiadzie dla agencji Reutera, dyrektor generalny Disneya Bob Iger powiedział, że „bardzo trudno” będzie zobaczyć działalność firmy w Georgii. – Myślę, że wielu ludzi, którzy dla nas pracują, nie będzie chciało tam dalej działać i tego względu będziemy musieli wziąć pod uwagę ich życzenia. Na razie przyglądamy się bardzo ostrożnie sprawie – oznajmił Iger.

Dodał, że jeśli prawo wejdzie w życie, nie widzi możliwości, by firma dalej prowadziła jakąkolwiek działalność w stanie. Disney sfilmował w Georgii kilka dużych produkcji, takich jak: „Czarna Pantera” czy „Avengers: Koniec gry”.

Wcześniej producenci filmowi i gwiazdy Hollywood zagroziły zaprzestaniem działalności w stanie Alabama, który zakazał aborcji od 6 tygodnia ciąży. Producenci chętnie korzystają ze stanowych dużych ulg podatkowych dla swoich produkcji.

Wcześniej, dyrektor generalny Netflixa, Ted Sarando, ogłosił, że firma będzie współpracować z ALCU i innymi organizacjami pozarządowymi w celu zwalczania ustawodawstwa zakazującego aborcji. – Biorąc pod uwagę, że prawodawstwo nie zostało jeszcze wdrożone, będziemy nadal tam filmować, jednocześnie wspierając partnerów i artystów, którzy tego nie robią. Jeśli kiedykolwiek wejdzie w życie, ponownie zastanowimy się nad całą naszą inwestycją w Georgii – wyjaśnił Sarandos.

Źródło: consequenceofsound.net

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-05-30)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Przecież to są sataniści. Już nawet się nie kryją.
Em

Producent, który robi filmy dla dzieci chce je mordować. To jakaś schizofrenia. Proponuje wizytę u psychiatry.
DNA

Disney popiera mordy na dzieciach
PSL

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108152 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]