Archidiecezja Detroit: niedzielne imprezy sportowe odciągają od święcenia Dnia Pańskiego

Aktualizacja: 2019-05-28 2:02 pm

W niedziele nie będzie wydarzeń sportowych w szkołach katolickich – taką decyzję podjął arcybiskup Detroit w Stanach Zjednoczonych. Zarządzenie jest odpowiedzią na skargi rodziców, którym nie odpowiada rozbijanie rodziny pomiędzy różne mecze oraz zmagania z próbami „wciśnięcia” niedzielnej Mszy pomiędzy liczne aktywności sportowe. 

„Zarządzenie jest efektem modlitewnej konsultacji z kapłanami w Detroit i w zgodzie z wezwaniem Ducha Świętego, jakie Kościół usłyszał na diecezjalnym synodzie w 2016 roku” – czytamy w rozporządzeniu abp. Allena Vignerona. Oznacza to, że programy sportowe w szkołach katolickich, na wszystkich poziomach nauczania, nie mogą być realizowane w Dzień Pański.

Decyzja arcybiskupa natychmiast spotkała się krytyką w lokalnej prasie. Jeden z nagłówków gazety „Detroit Free Press” stwierdza, że archidiecezja wypowiedziała sportowi wojnę. „Z całym szacunkiem: to idiotyczne” – napisał redaktor.

Jeden z księży pracujących w niższym seminarium wyjaśnia jednak, że nie jest to wypowiadanie wojny, ale wyjście na przeciw rodzinom, w których dzieci co niedzielę muszą być na różnych meczach w różnych częściach miasta. Przy okazji zwraca on uwagę na ogólny spadek pobożności w kontekście przykazania: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-05-28)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jedna z nielicznych, budujących informacji ostatnimi czasy, kiedy władze kościelne – w tym przypadku lokalne – wypowiedziały się w duchu katolickiej odpowiedzialności. Dotychczas hierarchia amerykańska jedyne co potrafiła to wydawanie komunikatów wzywających do “ochrony imigrantów” czy wspieranie horrendalnej Obama Care.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108114 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]