Aktualizacja strony została wstrzymana

„Ciąża zabija, aborcja ratuje życie”. Ohydny artykuł w New York Times

Lekarz-aborcjonista Warren M. Hern na łamach jednego z najpopularniejszych liberalnych pism na świecie przekonuje, że każda ciąża jest potencjalnym zagrożeniem dla życia matki. Jednocześnie ukazuje aborcję jako „zabieg” ratujący życie w wielu sytuacjach. Publikacja spotkała się z falą krytyki.

„Ciąża jest niebezpieczna; aborcja może uratować życie” – przekonuje specjalizujący się w przeprowadzania tzw. późnych aborcji „lekarz”. „Ciąża jest sytuacją zagrażającą życiu. Kobiety umierają z powodu ciąży. Wiemy to od tysięcy lat” – dodaje.

Następnie w dwóch akapitach aborcjonista przywołuje niemal każdą chorobę i powikłanie mogące stanowić zagrożenie dla życia matki. Skutecznie rozsiewa paniczny strach przed posiadaniem dziecka pokazując współczynniki umieralności kobiet na skutek powikłań poporodowych. W kolejnej części „lekarz” zestawia dane, pokazujące że współczynnik umieralności kobiet na skutek aborcji jest nieco niższy niż podczas porodów. Dowodząc, że „aborcja ratuje życie” wyraźnie daje do zrozumienia, że bynajmniej nie chodzi mu o życie nienarodzonego dziecka.

Absurdy posiadającego największą w Kolorado klinikę aborcyjną specjalisty wytyka na łamach Catholic News Agency dr. Mary Jo O’Sullivan, lekarz-położna specjalizująca się w ciążach wysokiego ryzyka. O’Sullivan jest także emerytowaną profesor Uniwersytetu Miami. „Ciąża nie jest zagrożeniem niosącym wysokie ryzyko śmierci dla zdecydowanej większości kobiet. Jeżeli wcześniej kobiety nie mają poważnych problemów ze zdrowiem, większość ciąż jest jak najbardziej normalna pod każdym względem” – przekonuje.

„Oczywiście istnieją skomplikowane ciąże spowodowane przez cukrzycę, nadciśnienie, poprzednie cesarki czy inne rzeczy o których wspomniał. Nie są one jednak powszechne, a z dobrą opieką lekarską nie ma powodu dla którego kobieta zmuszona byłaby do przedwczesnego zakończenia ciąży” – dodaje. Profesor wskazała na taktykę zastraszania jaką zastosował Hern. Zaznaczyła, że mimo przedstawionych w artykule tez, ciąża nie stanowi „poważnego zagrożenia życia”, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

„Szanse kobiety na przeżycie nie wahają się w stosunku 50/50, chyba że ma naprawdę poważne problemy z sercem. Myślę więc, że taka taktyka ma za zadanie zniechęcić kobiety w ogóle do  zajścia w ciążę” – podsumowuje.

Źródło: nytimes.com / catholicnewsagency.com

PR 

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-05-23)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Nazywajmy sprawy po imieniu. To morderca, a nie lekarz. Bo jak nazywa się osobę, która zabija z zimną krwią drugiego człowieka? W dodatku bezbronnego.
Ioannes

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Profesor Warren Martin Hern ma wysokie kwalifikacje naukowe: ukończył 3 różne kierunki studiów zanim został lekarzem (MD) i doktorem (PhD – epidemiologia), a następnie profesorem różnych uczelni na przeróżnych wydziałach: medycyny prewencyjnej, ginekologii, antropologii, socjologii, itp. Niestety – co jest chyba niemal regułą, szczególnie w dzisiejszych czasach postoświeceniowego systemu edukacji – im ktoś więcej nabywa tzw. wiedzy akademickiej, tym chyba mniej miejsca zostaje na mądrość. Ale i tutaj padnie pytanie: co to jest mądrość, gdy zostanie odseparowana od Prawdy i Wcielonego Słowa?

Bo o mądrości, moralności czy etyce można sobie mówić wiele, ale zawsze ma ona podstawy religijno-filozoficzne, a jeśli ktoś jest zwolennikiem żydowskiego utopizmu i judaistycznego satanizmu – jak prof. Hern – to niestety konsekwencją będą takie właśnie poglądy i takie działania, jakie on prezentuje.

A prof. Hern sam przyznaje, że „żydowska społeczność w większości wspiera prawa reprodukcyjne, będące w zgodzie z prawem rabinicznym„, a o swoich wartościach mówi: „jestem wielbicielem nauki Talmudu„. Innym razem stwierdza: „Mój żydowski przyjaciel zacytował mi kiedyś mądrość Talmudu: – «Jeśli chcesz pokoju, pracuj nad sprawiedliwością». My jednak mamy nową siłę na świecie, która zagraża i niszczy pokój: niekontrolowany wzrost ludzkiej populacji. … Jeśli chcemy pokoju jedną z najważniejszych rzeczy jaką możemy zrobić aby dotrzeć do naszego celu jest przyznanie wszystkich możliwych sposobów celem kontroli płodności” … Profesor Hern uważa również, że „najważniejszym programem aby to osiągnąć jest polepszenie edukacji i ekonomicznych możliwości dla kobiet na całym świecie„.

Jak widzimy, celem żydowskich przedstawicieli wyznaczających ludzkości nowe kierunki i wskazujących nowe cele jest wyniszczenie ludzkości, poprzez eliminację „nadmiaru” człowieka. Oczywiście w takiej optyce zawsze będzie aktualne pytanie jakiego człowieka pozostawić a jakiego unicestwić. Tutaj z pomocą przyjdzie z pewnością etniczno-religijna klanowość ludzi promujących te idee, a więc wrogiem numer jeden stają się populacje wyznające poglądy przeciwne, ergo żydowscy myśliciele promują Holokaust chrześcijan i innych zbiorowości wyznających podstawowe normy życia jako Bożego daru.

Na przykładzie ludzi pokroju prof. Herna raz jeszcze widać jak  Rewolucyjny Żyd pokazuje swoje zaangażowanie w aborcję jako fenomenu żydowskiego, będącego efektem odrzucenia Boga.
„Krew na nas i na nasze dzieci.”

 


 

Skip to content