Aktualizacja strony została wstrzymana

Z loga Uniwersytetu Rzeszowskiego usunięto krzyż – Studenci chcą przywrócenia go

Parę dni temu Uniwersytet Rzeszowski zaprezentował na Facebooku nowe logo. Nie przypadło jednak ono do gustu społeczności akademickiej uniwersytetu.

Niezadowoleni studenci ze zmian utworzyli w internecie petycję o do rektora uczelni prof. dr hab. Sylwestra Czopka z prośbą o przywrócenie starego logo pod którą podpisało się już prawie 500 osób.

Uniwersytet Rzeszowski obchodzi w tym roku 18 rocznicę utworzenia. Pojawienie się na facebookowej stronie uczelni nowego logo jest związane z akcją promocyjną prowadzoną z tej okazji.

– Motywacją do zmiany logo jest obserwowana od 2014 roku zmiana w grafice użytkowej w internecie oraz chęć odświeżenia wizerunku. Idea zmiany, która stanowi element związanej z 18. rokiem działania UR kampanii promocyjnej, jak również projekt logo zostały zaakceptowane przez Kolegium Dziekańskie oraz Kolegium Rektorskie- tłumaczy rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Jeżeli chodzi o logo to nie zostało ono jeszcze zmienione. Pojawił się jedynie nowy sygnet w mediach społecznościowych Uniwersytetu i nic ponadto – podkreśla.

Ostateczna decyzja co do zmiany logo ma zostać podjęta 7 czerwca

Źródło: nowiny24.pl

Za: narodowcy.net (05.22.19) | http://narodowcy.net/wp-content/uploads/2019/05/5ce40872812ac_p.jpg

Skip to content