Aktualizacja strony została wstrzymana

TVP Rzeszów odwołała debatę z udziałem Grzegorza Brauna

TVP Rzeszów odwołała zaplanowaną wcześniej debatę wyborczą dla kandydatów do Parlamentu Europejskiego startujących z Podkarpacia, w której udział miał wziąć Grzegorz Braun – lider list Konfederacji w tym okręgu.

O sprawie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Robert Winnicki, który rozmawiał o tej sprawie z Grzegorzem Braunem.

„Grzegorz Braun poinformował mnie, że TVP Rzeszów najpierw miała robić debaty na uniwersytecie z publicznością, potem bez publiczności na żywo w studio, potem już tylko retransmitowaną a dziś rano odwołali popołudniową debatę w ogóle”, napisał na Twitterze Robert Winnicki.

„Boją się, że ludzie usłyszą o Konfederacji” – dodał parlamentarzysta.

Źródło: Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-05-20) – [Org. tytuł: «TVP Rzeszów odwołała debatę z udziałem Grzegorza Brauna! Znamy szczegóły»]

 


 

Ohydny atak Samuela Pereiry na Konfederację! „Zbrojne ramię totalnej opozycji”

Samuel Pereira w ohydny sposób uderza w Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy. Szef portalu tvp.info w tekście „Konfederacja – zbrojne ramię totalnej opozycji”, w którym przekonuje, że każdy głos oddany na Konfederację „to najlepszy prezent dla lobby, które chce wymusić na Polsce spłacenie powojennych roszczeń”.

Na samym początku Pereira nie omieszkał zarzucić Konfederacji „niesamowicie korzystnej dla Rosji antysemickiej narracji”. Nie wyjaśnił jednak, co jego zdaniem oznacza to w praktyce. Stwierdził natomiast, że niechętnie zabiera głos w tej sprawie. Dlaczego? „Powód jest prosty: za dużo jest w niej manipulacji, które należałoby sprostować, żeby w ogóle odbyła się jakaś dyskusja” – zbył temat Pereira.

W kolejnych zdaniach przystąpił już do ataku. „Dobrze byłoby jednak, żeby ludzie uwiedzeni przez Konfederację, zdawali sobie sprawę, że głos na tę formację to najlepszy prezent dla lobby, które chce wymusić na Polsce spłacenie powojennych roszczeń” – czytamy na portalu tvp.info.

Z pokrętnych tłumaczeń autora wynika, że jeśli wyborów nie wygra Prawo i Sprawiedliwość, do władzy dorwie się Koalicja Europejska, „a to przecież idealny partner dla środowisk, które chciałyby na polskim rządzie wymusić zmianę stanowiska ws. powojennych roszczeń” – twierdzi Pereira.

I zapewnia, że zarówno premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, jak i sam Jarosław Kaczyński nie pozwolą na spłatę żydowskich roszczeń, czego dowodem mają być ich płomienne obietnice.

Tymczasem z ujawnionej przez Stanisława Michalkiewicza tajnej notatki z rozmowy ambasadora Jacka Chodorowicza, pełnomocnika ministra spraw zagraniczych RP z Thomasem K. Yazdgerdim, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA i przewodniczącym delegacji USA w IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance) wynika, że Amerykanie naciskają na obecny polski rząd ws. roszczeń żydowskich. USA oczekują, że do jesiennych wyborów rząd będzie podejmował niejawne, zakulisowe kroki w tej sprawie.

Polski ambasador tak relacjonował przebieg rozmowy:

„Thomas K. Yazdgerdi podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy JUST, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu;

– postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to proces z kolei rozumiał, jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które, jego zdaniem, mogą mieć częściowy charakter;

– podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania nie mające wymiaru publicznego i formalnego;

– podkreślił, że zgadza się z marszałkiem Adamem Bielanem, który w odbytej z nim rozmowie zaznaczył, iż kwestie restytucyjne wymagają odpowiedniego przygotowania politycznego – zdaniem TKY ważnym elementem takiego przygotowania jest zmiana postrzegania kwestii restytucji jako dotyczącej wyłącznie Żydów i mienia żydowskiego, podczas gdy dotyczy ona znacznie większej grupy osób i kategorii” – czytamy w notatce.

Warto przypomnieć także ohydną manipulację TVP, która w „Wiadomościach” wyemitowała materiał z marszu przeciwko amerykańskiej ustawie 447. Montaż sugerował, że była to rządowa manifestacja, podczas gdy organizowały ją środowiska związane ze stowarzyszeniem Marsz Niepodległości i Konfederacją.

https://twitter.com/PawelBartosz1/status/1127850015517564928

Źródła: tvp.info/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! ()

 


 

Sondaż: 32 proc. najmłodszych wyborców chce głosować na Konfederację

Gdyby w ubiegłym tygodniu odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego, wygrałoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z niewielką przewagą nad Koalicją Europejską. Swoich przedstawicieli do Europarlamentu wprowadziłyby również Wiosna, Kukiz’15 i Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. W sondażu zwraca uwagę wysoki odsetek osób młodych chcących głosować na Konfederację.

Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego w dniach 17-18. maja br. dla „Dziennika Gazety Prawnej”, dziennik.pl, RMF FM i RMF24.pl przez IBRIS, na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 37,9 proc. ankietowanych. Koalicja Europejska może liczyć na 34,7 proc. głosów. W porównaniu do badania IBRIS sprzed 3 tygodni partia rządząca traciła prawie 1 pkt. procentowy a Koalicja Europejska zyskała prawie 2 pkt. procentowe.

Pozostałe ugrupowania mogą pochwalić się tylko jednocyfrowym poparciem. Oddanie swojego głosu na Wiosnę Roberta Biedronia zadeklarowało prawie 7,6 proc. ankietowanych. Ponad progiem wyborczym znalazłyby się jeszcze Kukiz’15 i Konfederacja z 5,5-procentowym poparciem. Lewica Razem zyskała w sondażu 2,2 proc. poparcia. Nie wiedziało, na kogo głosować 6,54 proc. ankietowanych.

Jak zauważyło RMF FM, w wynikach sondażu rzuca się w oczy wysokie poparcie najmłodszych wyborców dla Konfederacji. Chciało na nią głosować 32 proc. ankietowanych w wieku do lat 29 oraz 20 proc. w przedziale wiekowym między 29 a 39 lat. Ponadprzeciętne poparcie rzędu 12-13 proc. zyskała w tych grupach wiekowych również Wiosna. „Na tej podstawie można chyba zaryzykować twierdzenie, że spora część młodego elektoratu wybiera ugrupowania nowe i od sporu głównego [między PO a PiS – red.] odległe” – stwierdza RMF FM. Wśród najmłodszych wyborców największy jest również odsetek osób, które nie wiedzą, na kogo oddać swój głos.

Z kolei Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na głosy starszych wyborców i elektoratu wiejskiego. Na partię rządzącą chce głosować połowa mieszkańców wsi.

Uczestników badania zapytano także, czy głośny film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” będzie miał wpływ na wynik wyborów. Najwięcej ankietowanych (35,3 proc.) wybrało odpowiedź „raczej nie”. 27,8 proc. zapytanych było zdania, że film „raczej” wpłynie na wynik wyborów. Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wskazało 18,3 proc. O tym, że film zdecydowanie nie wpłynie na wynik wyborów było przekonanych 10,7 proc. ankietowanych. Jedynie 7,9 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”.
Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.
Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / rmf24.pl / gazetaprawna.pl

Za: Krey.pl (20 maja 2019)

 

 


 

Skip to content