Aktualizacja strony została wstrzymana

Sytuacja bez precedensu. Bp Piotr Libera z Płocka idzie na 6 miesięcy do kamedułów

Decyzja dobrowolna? Raczej nie. Krąży bowiem list księży z diecezji płockiej z trudnymi pytaniami do bp. P. Libery. Na razie brak jest odpowiedzi.

Poza tym, ksiądz biskup jako osobisty sekretarz nuncjusza Józefa Kowalczyka, a później Konferencji Episkopatu Polski brał udział w tuszowaniu afery z molestowaniem kleryków przez abp. Juliusza Paetza i w tłamszeniu lustracja, która mogłaby ujawnić nie tylko współpracę wielu ważnych biskupów i duchownych z komunistyczną bezpieką, ale i skandale obyczajowe (głównie homoseksualne).

Osobną sprawą są ciągnące się za biskupem sprawy majątkowe. Był w tej kwestii przesłuchiwany w sądzie. Przypomnę, afery ks. Tadeuszem Nowokiem z Bielska-Białej i z b. funkcjonariuszem SB Markiem P., który był pełnomocnikiem wielu instytucji kościelnych (także Bazyliki Mariackiej w Krakowie).

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (19 maja 2019)

 


 

Akt ekspiacji ks. bpa Piotra Libery z Płocka. Na pół roku zamyka się w klasztorze kontemplacyjnym

„Udaję się na sześć miesięcy do kamedułów” – poinformował na Twitterze biskup płocki ks. Piotr Libera. Wyjaśnił, że decyzja zapadła 21 stycznia po spotkaniu z papieżem Franciszkiem i że dojrzewała w nim przez wiele lat.

Komunikat o udaniu się 1 lipca do klasztoru zakonu kontemplacyjnego pojawił się na oficjalnym koncie Konferencji Episkopatu Polski: „udaję się na sześć miesięcy do kamedułów (…). Będę przebywał w eremie – tak to się fachowo nazywa – czyli pustelni ojców kamedułów” – poinformował. Wyjaśnił, że ta sprawa dojrzewała w nim „od wielu lat”.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło: PAP

Za: Najwyższy Czas! (19/05/2019)

 


 

Kościół w Polsce jak płonąca katedra Notre Dame

Mój wywiad dla Łukasza Kubiaka z Radio Lublin o filmie Sekielskich i książce „Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja?” Pawła Milcarka i Tomasza Rowińskiego.

Inne wątki – postawa abp. Józefa Źycińskiego, abp. Stanisława Budzika, kard. Stanisław Dziwisza, abp. Wiktora Skworca i innych hierarchów wobec lustracji i oczyszczenia Kościoła, a także homo-lobby, grzech pedofilii i jego tuszowanie oraz drogi wyjścia z tego kryzysu. Wywiad długi, ale szczery i bez „poprawności”.

Posłuchaj

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (19 maja 2019)

 


 

Skip to content