Jeśli chcemy opieki Waszyngtonu, musimy zaakceptować żydowskie roszczenia. Analiza

Publicysta „Dziennika Gazety Prawnej” Andrzej Krajewski zauważa, że Polska w sprawie żydowskich roszczeń stosuje „Strusią opcję” czyli milczy w tej sprawie. Rozważa też scenariusz, w którym Polska zdecyduje się płacić pieniądze organizacjom żydowskim.  

Publicysta zauważa, że presja organizacji żydowskich na Polskę w sprawie absurdalnego postulatu płacenia odszkodowań narasta. Kilka dni temu skarbnik organizacji World Jewish Restitution Organization, Gideon Tylor powiedział wprost: „Mamy nadzieję, że polski rząd zrozumie, że trzeba się zająć odszkodowaniami”. Tylor zapowiedział, że „kampania informacyjna” w tej sprawie dopiero się zaczyna.

Krajewski ocenia, że Polska być może nie będzie mogła nie zauważać tych postulatów. Podkreśla także, że nasz problem jest poważniejszy niż problem Niemców, którzy od lat płacą organizacjom żydowskim pieniądze z tytułu odszkodowań.

„(…) w przypadku Niemiec nie stanowi to większego problemu. Poczucie odpowiedzialności za Holokaust i chęć kupienia wybaczenia sprawiły, że już kanclerz Konrad Adenauer promował taki model współpracy ze środowiskami żydowskimi. Poza tym, choć kwoty wydają się ogromne, to dla Niemców nie są wydatkiem wartym rozdzierania szat. Wręcz przeciwnie, traktuje się je jako znakomitą inwestycję procentującą w polityce międzynarodowej. Sytuacja Polski przedstawia się diametralnie inaczej i zgoła fatalnie, z racji zupełnie innego kontekstu. Wyobraźmy sobie, że nasz rząd godzi się na zaspokojenie roszczeń WJRO. Taka decyzja w powszechnym odczuciu Polaków wołałaby o pomstę do nieba. Kraj, który padł ofiarą najazdu III Rzeszy, spustoszony i rozgrabiony przez Niemców, a potem Sowietów, którzy zawłaszczali sobie wszystkie urządzenia przemysłowe i dobra materialne, jakie tylko napotykali, miałby płacić odszkodowania. Choć sam nie był inicjatorem i sprawcą tej katastrofy” – pisze Krajewski.

Publicysta zwraca jednak uwagę, że wkrótce Polska być może będzie musiała zabrać głos w tej sprawie. Na razie Gideon Tylor skarży się, iż kolejne rządy w Warszawie milczą. Rośnie jednak presja amerykańskiego rządu na rząd polski (np. ustawa 447).

Krajewski proponuje kilka opcji, jakie Polska może wybrać, jeśli zostanie zmuszona zająć stanowisko w sprawie roszczeń. Jedną z nich jest płacenie organizacjom żydowskim w zamian za polityczną protekcję Waszyngtonu.

„Polska może więc twardo odrzucać roszczenia i próbować w Waszyngtonie tworzyć własne lobby, by choć trochę zrównoważyć wpływy lobby żydowskiego. Może rozluźnić relacje z USA i usiłować balansować między mocarstwami (co od kilku lat uskutecznia Orban). Otwartą drogą pozostaje nowe zbliżenie z Niemcami i postawienie na integrację z UE oraz euroentuzjazm. Teoretycznie jest też opcja rosyjska. Narodowej prawicy już marzy się porzucenie Zachodu i zbliżenie z Kremlem. Bez baczenia na to, że Polska była dla Rosji zawsze albo śmiertelnym wrogiem, albo podbitą, eksploatowaną gospodarczo kolonią. Natomiast sojusz na warunkach, choć z grubsza przypominające partnerskie, nigdy się nie zdarzył. A jeśli coś się nie zdarza przez pierwsze 700 lat kontaktów, to należałoby w końcu założyć, iż jest po prostu ni niemożliwe. Pozostaje też izolacjonizm. No albo zdecydowanie wbrew odczuciom opinii publicznej, że należy jednak płacić, bo opieka Waszyngtonu jest tego warta” – proponuje publicysta „DGP”.

Źródło: dziennik.pl

ged

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Nie ma żadnego dowodu na wysoką „wartość” opieki amerykańskiej. Wręcz przeciwnie, wiele wskazuje na jednostronność tego egzotycznego sojuszu.
Mareczeq

Wypłacanie oznacza potwierdzenie zasadności roszczeń! One są tymczasem nieprawne, zbójeckie i skandaliczne! W imię prawdy nie wolno nam tego zrobić! Możemy zapłacić za „opiekę” Amerykanom, a oni niech z tą kasą robią, co chcą niech nawet dadzą Żydom, ale powinno to być jasne – płacimy Amerykanom, za opiekę mafijną, a nie za wymyślone dyrdymały narodu wybranego.
Samanta

Zydzi powinni Polsce zaplacic czynsz za wielowiekowa goscine dach nad głową, utrzymanie i ocalenie w II WS .Pozdrawiam
Polak

Źaden rząd, żadna opcja, nie ma prawa zdgadzać sie na żydowski szantaż. Bo to jest nic innego jak szantaż! Postępować w myśl prawa: nie ma spadkobierstwa plemiennego! Jeśli nie ma spadkobierców bezpośrednich, majątek przechodzi na rzecz państwa. Tak jak w przypadku każdego innego obywatela. Stop holocaust biznes!
naxa

Ameryka i tak nas sprzeda,bo dla niej ważniejsza sprawą jest wypuszczenie ruskich na Chińczyka.Tak jak wypuścili Hitlera na Ruskich a potem ruskich na Hitlera. Zawsze wyciągają cudzymi rękami kasztany z ognia
Więzień stanu

A kiedy Żydzi zapłacą Afryce za handel niewolnikami? Wydrenowali cała zachodnią Afrykę. Mają w tym bardzo duży udział wraz z Arabami. Wyniszczyli całe plemiona. Jest mnóstwo materiałów na ten temat.
A kiedy?

Jeśli rządowi USA uda się obrabować Polaków choć z miliona dolarów pod pretekstem żydowskich roszczeń, to zostaniemy obrabowaniu z całego naszego majątku i państwa . „Roszczenia” są nowoczesną forma podboju kolonialnego i grabieży całej własności podbitego kraju . Tu nie istnieje punkt , w którym bandyta , czyli rząd USA, powie : „już się narabowałem dosyć i resztę wam zostawię” . Realizacja „roszczeń” żydowskich oznaczać będzie zagładę Polski i polskiego narodu.Los , który szykuja nam Stany Zjednoczne jest porównywalny tylko z okupacją sowiecką w momencie , gdyby doszło do sowieckiego ataku na zachodnią Europę. Wtedy amerykańskie , atomowe bombardowania Polski unicestwiłyby nasz kraj i naród . Nie ma opcji zgody na grabież pod pretekstem żydowskich roszczeń , ponieważ to jest gra dosłownie o wszystko . Los Polaków pod zaborem rosyjskim był bajeczny w porównaniu z obecnymi zamiarami amerykańskiego rządu wobec nas
Mirek

Z żydami kłamcami się nie negocjuje. Z bandytami amerykańskimi również.
nie!

Co za brednie. Nie wiem ile ten Krajewski nad tym myślał. DGP już nas przygotowuje do zgody na żydowski skok na kasę.
emk

?Jeśli chcemy opieki Waszyngtonu, musimy zaakceptować żydowskie roszczenia?. Primo: nie chcemy żadnej „opieki” – albo będziemy samodzielni, albo zginiemy. Secundo: nawet jeśli Amerykanie będą nas bronić w co bardzo wątpię, na ewentualnym konflikcie mniej byśmy stracili. Co za interes płacić ochroniarzowi więcej niż złodziej mógłby ukraść?
Janusz

To nie Polacy Żydom,ale Żydzi Polakom są winni gigantyczne pieniądze z różnych tytułów.Odsetki karne lecą ! Nie dajmy się ogłupic !
Spostrzegawczy

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-04-29)

 


 

Skip to content