Państwo Polin. Policja w cywilu nagrywa legalną zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447

Aktualizacja: 2019-04-25 11:32 am

Policja nagrywa legalną zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447. Ubrany w strój cywilny funkcjonariusz używał profesjonalnej kamery ze statywem.

– Niespełna godzinę temu Marcin Strzałkowski wysłał mi zatrważające zdjęcia i film z legalnego zgromadzenia w trakcie, którego trwała zbiórka podpisów w ramach kampanii #NieDlaRoszczeń.

Jak się okazuje przyjechał samochód Komendy Powiatowej Policji i w sposób widoczny nagrywał ludzi podpisujących się pod tą inicjatywą. Na czyje zlecenie można robić takie rzeczy? Do czego lub dla kogo Prawo i Sprawiedliwość realizuje takie materiały filmowe? Zresztą takie działanie policji jest utrudnianiem zbiórki podpisów, która przecież jest beneficjentem budżetu Państwa Polskiego – napisał na Facebooku Piotrowski.

Na nagraniu widzimy, jak operator związany z wydarzeniem nagrywa okolicę. W pewnym momencie podchodzi do furgonetki, w której siedzi operator z kamerą ustawioną na statywie. Zwrócona jest ona w kierunku zgromadzenia.

Mężczyzna zapytany o to, kim jest, przedstawia się jako funkcjonariusz komendy powiatowej policji.

– Czy to inwigilacja naszych wolontariuszy i ludzi podpisujących się? Dla kogo i po co zbieracie te materiały? – pyta prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

https://www.facebook.com/mariusz.piotros/videos/2862802770411630/

[Źrodło:] https://nczas.com…

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (25.04.2019) -- [Org. tytuł: «Państwo Polin. Policja w cywilu nagrywa legalnÄ… zbiórkę podpisów w sprawie ustawy 447 [VIDEO]»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107676 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]