Biskup Olmsted wzywa do zwalczania współczesnych herezji oraz obrony życia i rodziny

Biskup Phoenix Thomas Olmsted podczas wtorkowego Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego z 23 kwietnia wezwał katolickich przywódców do zwalczania herezji współczesnej epoki. Jego zdaniem współcześnie spełnia się wizja moralnej katastrofy przewidziana przez Pawła VI w encyklice Humanae Vitae.

Dość! Mężowie i żony, matki i ojcowie, jesteście wezwani do posiadania wielkich serc, kontrkulturowych i odważnych. Możecie zbudować coś lepszego, zapewniającego większą wolność,  hojniejszego i śmiałego – podkreślił. Wezwał małżonków do pełnej wierności swym sakramentalnym ślubom. Podkreślił, że oznacza to także otwartość na życie.

Biskup potępił też naruszanie godności ciała ludzkiego i ideologię gender. Podkreślił, że sakramentalne małżeństwo stoi jej na przeszkodzie i dlatego zasługuje na obronę. Biskup wezwał także do obrony życia poczętego. Podkreślił, że katolicy powinni wstawić się za każdym dzieckiem. Wezwał do otwarcia serc na obronę życia.

Duchowny skrytykował także opór części Kongresu wobec ustawy Born-Alive Abortion Survivors Protection Act zapewniającej ochronę dla dzieci, które przetrwały późną aborcję.

Warto wspierać odważnych biskupów sprzeciwiających się ideologii gender, aborcji czy rozbijaniu małżeństw. Wszak zjawiska te stanowią policzek wymierzony Bożemu planowi wobec rodziny. Jak bowiem mówił Pan Jezus „lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!” [Mk 10 6-9].

Jak z kolei pisała wizjonerka z Fatimy, siostra Łucja, w liście do kardynała Carlo Caffarry „Ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana będzie o małżeństwo i rodzinę. Nie obawiaj się, ponieważ każdy, kto pracuje dla świętości małżeństwa i rodziny zawsze będzie zwalczany i zawsze będzie napotykał wiele przeciwności, gdyż jest to kwestia kluczowa”.

Źródła: catholicherald.co.uk / Biblia Tysiąclecia / pch24.pl

mjend

 


 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-04-25) | https://www.pch24.pl/grzegorz-gorny--czeski-zwyczaj-topienia-kukly-judasza-na-liscie-dziedzictwa-kulturowego-unesco,67794,i.html

Skip to content