Aktualizacja strony została wstrzymana

Urodzinowy „ban” dla Benedykta XVI? Facebook znów zaskakuje „Standardami społeczności”!

W związku z przypadającymi we wtorek 16 kwietnia 92. urodzinami Benedykta XVI administratorzy facebookowego profilu „Bramy piekielne go nie przemogą” chcieli przypomnieć słowa kardynała Ratzingera na temat tego, co – jego zdaniem – jest potrzebne Kościołowi oraz zachęcić do modlitwy za poprzedniego papieża. Niestety – Facebook uznał, że taki post jest niezgodny ze „Standardami społeczności”. Warto dodać, że tego typu ostrzeżeń i zastrzeżeń administratorzy profilu nie otrzymali w przypadku innych treści stale publikowanych na różnych stronach w ramach Facebooka.

Oto treść wpisu, który się nie ukazał, gdyż – zdaniem FB – jest niezgody ze „Standardami społeczności”:

Dziś Benedykt XVI obchodzi swoje 92 urodziny. Z tej okazji zachęcamy do modlitwy w intencji papieża seniora.
____

CZEGO POTRZEBUJE KOŚCIÓŁ?

„Służalczość pochlebców, tych, którzy unikają i obawiają się wszelkiego starcia, którzy cenią nade wszystko święty spokój, nie jest prawdziwym posłuszeństwem. To, czego Kościół dzisiaj potrzebuje, tak jak zresztą zawsze potrzebował, to nie pochlebcy pomagający zachować święty spokój, ale ludzie gotowi stanąć twarzą w twarz wobec każdego nieporozumienia i ataku, które może sprowokować ich postawa, jednym słowem ludzie, którzy bardziej kochają Kościół niż wygodne i bezkonfliktowe życie”.
Freimut und Gehorsam, w: Das neue Volk Gottes. Entwurfe zur Ekklesiologie, Dusseldorf 1977.

Grafika, która miała zostać opublikowana wraz ze wpisem zawiera zdjęcie Benedykta XVI oraz fragment zacytowanego wyżej tekstu. Oto ona:

  

Zdaniem Facebooka „ten post jest niezgodny z naszymi Standardami społeczności dotyczącymi spamu”. Dlaczego? Tego nie wiadomo. Administracja strony „Bramy piekielne go nie przemogą” złożyła wniosek o weryfikację decyzji FB. Będziemy informowali o dalszym rozwoju sprawy.

Aby zobaczyć profil „Bramy piekielne go nie przemogą”  wystarczy kliknąć TUTAJ.

MO/MWł  

***

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Nie raz zgłaszałam BLUŹNIERCZE grafiki, wyśmiewające Jezusa, Biblię itd, jednak za każdym razem decyzja brzmiała, że post nie narusza standardów społeczności i nic z tym nie zrobią. Widać, co się im podoba a co nie.
july

Ludzie, po co Wam facebook?
sp

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-04-16) | https://www.pch24.pl/urodzinowy-ban-dla-benedykta-xvi--facebook-znow-zaskakuje-standardami-spolecznosci-,67607,i.html

Skip to content