Aktualizacja strony została wstrzymana

Berlin: ze względów ekologicznych Zieloni chcą zakazać puszczania fajerwerków

Niemieccy Zieloni chcą zakazać osobom prywatnym używania fajerwerków. Póki co obostrzenia mają objąć Berlin, w którego rządzie zasiadają przedstawiciele tego radykalnego, neomarksistowskiego ugrupowania.

Zieloni to partia, która na sztandarach ma wypisaną „wolność” – przynajmniej dla wszelkiej maści seksualnych dewiantów. I na tym w gruncie rzeczy się kończy, bo poza tym to ugrupowanie, którego przedstawiciele jeszcze w latach 80. pochwalali pedofilię, głosi wiele postulatów antywolnościowych.

Teraz w Berlinie, gdzie Zieloni zasiadają w rządzie wespół z socjaldemokratyczną SPD i postkomunistyczną Lewicą, zaproponowano… zakazanie osobom prywatnym puszczania fajerwerków. Te miałyby powodować zranienia, hałas, zwiększać zanieczyszczenie powietrza (sic!) i stanowić zagrożenie dla zwierząt. Odtąd fajerwerki miałoby puszczać w stolicy Niemiec tylko państwo.

„Nie chcemy berliń*czykom odbierać przyjemności z fajerwerków. Zamiast groźnych prywatnych petard domagamy się więcej profesjonalnych fajerwerków publicznych na noc sylwestrową” – napisano w odpowiedzi.

Uwagę czytelników zwróciła, być może, forma zapisu słowa „berlińczycy” z charakterystyczną gwiazdką. To nie błąd, ale element genderowej nowomowy. W języku niemieckiej lewicy taka gwiazdka oznacza, że gramatyczny rodzaj użytego rzeczownika jest umowny i dane słowo odnosi się do wszystkich: kobiet, mężczyzn oraz osób, które mają jakieś inne, wydumane tożsamości seksualne. Rzecz w ostatnich latach i miesiącach wchodzi coraz silniej do mainstreamu.

Już wcześniej w tym roku postulat zakazu używania fajerwerków w miastach o zanieczyszczonym powietrzu podniosła Niemiecka Organizacja Pomocy Środowisku. Teraz grupa zyskała wsparcie polityczne.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-04-09)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Chyba jedyna inicjatywa tzw. Zielonych, z którą w części zgadzamy się i popieramy. Bo fajerwerki są zbędne i naprawdę powodują hałas, zanieczyszczenie powietrza (badania pokazują znaczne zanieczyszczenie powietrza po fajerwerkach Sylwestrowych), uwalniają toksyczne substancje, uszkadzają też zdrowie (słuch, wzrok i różne obrażenia) oraz są zagrożeniem dla fauny, szczególnie ptaków i dzikich zwierząt. A dlaczego zgadzamy się jedynie w części? Bo zakazanie jedynie osobom prywatnym tej zabawy jest niewystarczające, bowiem uważamy, że zakaz powinien być powszechny i obejmować również podmioty administracyjno-społeczne.

 


 

Skip to content