„Gazeta Wyborcza” znowu atakuje abp. Jędraszewskiego. Poszło o ks. Kazimierza Sowę

Aktualizacja: 2019-04-7 1:12 pm

Rozdział państwa od Kościoła to jedno z najsłynniejszych haseł lansowanych od początku III RP przez redakcję „Gazety Wyborczej”. Dotyczyłby on oczywiście tylko kapłanów, z którymi gazeta się nie zgadza. Wszyscy inni, reprezentujący światopogląd pisma Adama Michnika mogliby liczyć na uznanie, status autorytetu i możliwość zabrania głosu w dyskusji politycznej.

Idealnym odwzorowaniem opisanego wyżej podejścia „Gazety Wyborczej” jest sytuacja, do jakiej doszło w piątek, kiedy to krakowska redakcja „GW” zaatakowała metropolitę krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego i jednocześnie stanęła w obronie ks. Kazimierza Sowy. Powodem do takiego zachowania miał być zakaz udziału „w debacie o wartościach”, jakiego ks. Sowie miał wydać hierarcha.

Głos w sprawie zabrał sam ks. Sowa, który w rozmowie z „Wyborczą” stwierdził, że o taki zakaz miała wnioskować do arcybiskupa kuria sandomierska, której podlegają parafie w Tarnobrzegu.

Sęk w tym, że sprawa wyglądała inaczej niż podała „Wyborcza”, o czym poinformował redaktor Piotr Semka.

Okazało się bowiem, że „debata o wartościach”, w której miał brać udział ks. Sowa została zorganizowana przez… Klub Obywatelski-Koalicję Europejską w Tarnobrzegu.

„To zakaz uczestnictwa w debacie organizowanej przez partie polityczne. Po co ściemniać?” – napisał na Twitterze Piotr Semka.

Źródło: gazeta.pl / Twitter / wpolityce.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107444 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]