Protest Polonii w USA przeciwko Just Act 447. Oberwało się również polskim władzom

Aktualizacja: 2019-04-1 3:04 pm

„Polonia w Stanach Zjednoczonych protestowała przeciwko ustawie o zwrocie mienia żydowskiego, pozbawionego spadkobierców. Pikiety odbyły się w kilku miastach, licznie zamieszkiwanych przez Polaków, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie”, informuje serwis polskieradio24.pl.

Najwięcej, bo ponad 500 przedstawicieli Polonii zgromadziło się w centrum Chicago przy Daley Plaza. Manifestanci ostro krytykowali politykę władz USA, które na mocy przyjętej w roku 2018 ustawy 447 rozpoczęły działania polegające na wspieraniu strony żydowskiej w odzyskiwaniu tzw. mienia bezspadkowego, którego prawni właściciele już nie żyją.

Fala krytyki ze strony protestujących spadła również na polskich polityków, którzy zdaniem Polonii, wykazują się w sprawie ustawy 447 zerową aktywnością. – Uległość nie prowadzi do niczego dobrego – mówił do zebranych w Chicago Arkadiusz Cimoch, współorganizator protestu. Przypomniał on również skandaliczne słowa amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie wezwał polskie władze do rozwiązania kwestii restytucji mienia ofiar Holokaustu.

https://twitter.com/ThompsonAneta/status/1112492786660585473

Do akcji amerykańskiej Polonii przyłączyło się Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”, które w ramach akcji „Nie Dla Roszczeń” zbiera podpisy pod listem do prezydenta Donalda Trumpa w sprawie ustawy 447.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107341 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]