Michigan: homozwiązki z prawem do adopcji dzieci. Za decyzją stoi homoseksualna prokurator

Prokurator Generalny Michigan, Dana Nessel zamierza zatrzymać finansowanie publiczne dla organizacji adopcyjnych, które nie przyznają prawa do adopcji tzw. „związkom jednopłciowym”. Tym samym publiczne finansowanie mogą stracić przede wszystkim organizacje chrześcijańskie.

Na co dzień żyjąca w związku z inną kobietą prokurator, oskarżyła organizacje sprzeciwiające się adopcji dzieci przez pary homoseksualne o dyskryminację ze względu na „orientację seksualną”. Jej zdaniem „dyskryminacja w (…) sektorze usług adopcyjnych jest nielegalna, bez względu na uzasadnienie”.

We wtorek Nessel ogłosiła, że agencje adopcyjne finansowane z pieniędzy publicznych nie będą mogły odmówić usług adopcyjnych homozwiązkom powołując się na argumenty religijne. Decyzja prokurator jest następstwem porozumienia jaki stan Michigan zawarł z American Civil Liberties Union (ACLU) – organizacją, której celem jest ochrona praw obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję. Porozumienie zostało zawarte w wyniku pozwu z jakim zwróciły się dwie kobiety w 2017 roku, kiedy adopcji odmówiły im dwie największe organizacje adopcyjnie w stanie: St. Vincent Catholic Charities oraz Bethany Christian Services.

Stan Michigan przy pomocy organizacji prywatnych w 2017 roku przeprowadził usługi adopcyjne dla 13 tys. dzieci. Decyzja homoseksualnej prokurator unieważni szereg ustaw wprowadzonych w 2015 roku przez republikańskiego gubernatora Ricka Snydera. Zakładają one możliwość odmowy usługi adopcyjnej na podstawie obiekcji natury religijnej. Liczne organizacje podkreślają, że „to nie koniec” i zapowiadają zaskarżenie decyzji.

49 – letnia Nessel została wybrana na urząd prokuratora generalnego w 2019 roku. Źyjąca w związku z inną kobietą żydowska prokurator ma dwóch synów i bogatą historię aktywizmu na rzecz „praw LGBT”. Nessel była członkiem składu sędziowskiego, który zlikwidował zakaz wprowadzenia „małżeństw homoseksualnych” w Michigan. Jakiś czas później Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zredefiniował pojęcie małżeństwa i stwierdził konstytucyjną ochronę tzw. małżeństw jednopłciowych. W 2016 roku Dana Nessel założyła organizację „pro-LGBT” o nazwie Fair Michigan.

Źródło: catholicnewsagency.com / lifesitenews.com

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-03-27) | https://www.pch24.pl/michigan--homozwiazki-z-prawem-do-adopcji-dzieci--za-decyzja-stoi-homoseksualna-prokurator,67136,i.html

Skip to content