Aktualizacja strony została wstrzymana

„Bezmięsne poniedziałki” wprowadzane w szkołach USA. Popierają posty, byle nie kojarzyły się z katolicyzmem

We Francji rozmaici celebryci w imię ochrony środowiska apelowali o wstrzymanie się w ciągu jednego dnia tygodnia od pokarmów mięsnych. Wybrali poniedziałki, aby czasami nie było tu skojarzeń „postępowego postu” z „ciemnogrodzkim piątkiem”. Teraz akcja nabiera tempa w… USA.

„Postne” poniedziałki pojawią się w szkołach publicznych w Nowym Jorku. Od wiosny 2018 taki „program pilotażowy” był prowadzony w 15 szkołach na Brooklynie. Teraz zostanie rozciągnięty na całe miasto.

Reklama / Advertisement

Urzędnicy miejscy twierdzą, że ten program nie zwiększa kosztów żywienia w ramach bezpłatnych posiłków wydawanych w szkołach publicznych. Oczywiście idzie za tym przede wszystkim uzasadnienie ideologiczne. „Ograniczenie spożywania mięsa poprawi zdrowie nowojorczyków i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych” – tłumaczy „postępowy” burmistrz NY Bill de Blasio i dodaje, że chodzi o to, żeby „nasz lunch i planeta były zielone dla przyszłych pokoleń”.

Lewactwo małpuje katolików, którzy, jak się okazuje nawet intuicyjnie, od wieków promowali zdrowe jedzenie i „ochronę planety”, ale z pewnością się do tego nie przyznają. Swoją drogą tylko czekać, jak spróbują eksportować te pomysły do Europy. Francuski falstart (spożycie mięsa po apelach celebrytów nie spadło) tylko sprowokuje ich do wykorzystywania w tej promocji odgórnych decyzji administracyjnych, tak jak ma to miejsce w USA.

Za: Najwyższy Czas! (13/03/2019) | https://nczas.com/2019/03/13/bezmiesne-poniedzialki-wprowadzane-w-szkolach-usa-popieraja-posty-byle-nie-kojarzyly-sie-z-katolicyzmem/

Skip to content