Netanjahu: Izrael to państwo tylko dla Żydów

Aktualizacja: 2019-03-12 11:11 am

INFO: W nowym ciosie przeciwko mniejszości arabskiej przed kwietniowymi wyborami p. Benjamin Netanjahu, premier Izraela, stwierdził, że Izrael jest ojczyzną “tylko narodu żydowskiego”.

P. Netanjahu zwrócił się do “lekko zdezorientowanych ludzi” po tym, jak izraelska celebrytka broniła praw ludności arabskiej Izraela. P. Rotem Sela, aktorka, potępiła częste ostrzeżenia p. Netanjahu, że jego rywal polityczny utworzy rząd z arabskimi partiami politycznymi.

– Kiedy do cholery ktoś w tym rządzie powie publicznie, że Izrael jest krajem wszystkich swoich obywateli? – napisała p. Sela.

Premier odpowiedział, że Izrael “jest państwem narodowym, nie wszystkich jego obywateli, ale tylko narodu żydowskiego”.

Źródło: www.bloomberg.com

Opracował: BL 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107048 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]