Obalają pomnik x. Henryka Jankowskiego. A honorowym obywatelem Łodzi jest pedofil Roman Polański. Sławny żydowski reżyser zgwałcił 13-latkę

Aktualizacja: 2019-03-8 11:24 am

Trwa wymazywanie x. Henryka Jankowskiego z historii Gdańska za domniemane występki pedofilskie. Zniknie jego pomnik, pozbawiony został honorowego obywatelstwa Gdańska. Tymczasem inny pedofil, żydowski reżyser Roman Polański, wciąż jest honorowym obywatelem Łodzi oraz doktorem honoris causa Łódzkiej Szkoły Filmowej.

– Jeżeli ks. Jankowskiemu odebrano honorowe obywatelstwo #Gdansk, to co z honorowym obywatelstwem @Miasto_Lodz dla oskarżonego o pedofilię Romana Polańskiego? Będzie sprawiedliwie, czy znów „równi i równiejsi”? – pyta x. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Roman Polański w 1978 roku został oskarżony o zgwałcenie 13-letniej Samanthy Gailey. Zawarł ugodę z amerykańską prokuraturą, w której przyznał się do stosunków seksualnych w tym analnych z nieletnią. Sąd pozostawił Polańskiemu 90 dni na dokończenie projektu filmowego, ale przed ogłoszeniem wyroku Polański uciekł do Paryża. W swej autobiografii Roman by Polanski oskarżył matkę Samanthy o podsunięcie mu córki i szantaż w celu zdobycia angażu. W 2008 roku Samantha Geimer wystąpiła do sądu o umorzenie sprawy, co ma oszczędzić dalszych cierpień jej i jej rodzinie. W międzyczasie także zaczęły się zgłaszać kolejne kobiety, które w ich dzieciństwie miał wykorzystać Polański. Reżyser do dziś nie odpowiedział za swoje czyny pedofilskie.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106993 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]