Obraz Polaków w nowym niemieckim serialu: brudni złodzieje, gwałciciele, chcący zabijać Niemców

Aktualizacja: 2019-03-8 11:20 am

Według opisu dziennikarza „Do Rzeczy”, nowy niemiecki serial katastroficzny w skandaliczny sposób przedstawia Polaków. „Kradną obrączki, bluzgają, są brudni, gwałcą, chcą zabić Niemców”.

Niemiecka stacja Sky Deutschland wyprodukowała nowy serial katastroficzny pt. „8 Tage” („8 dni”). Według fabuły, w kierunku Ziemi pędzi wielki meteor o średnicy kilkudziesięciu kilometrów, który ma uderzyć w sam środek Europy, zabijając wszystkich mieszkańców regionu – w tym Niemiec. Próby zapobieżenia katastrofie kończą się niepowodzeniem i do uderzenia pozostaje zaledwie osiem dni. Cały kontynent ogarnia panika, gdyż ludzie próbują się ratować. Fabuła koncentruje się na losach rodziny Niemców z Berlina, którzy w panującym chaosie próbują przedostać się do Rosji.

Serial ten emitowany jest obecnie na HBO. Zapoznał się z nim dziennikarz i publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, Marcin Makowski. Zwraca uwagę, że głównie bohaterowie serialu, Niemcy, podczas ucieczki do Rosji muszą przedostać się do Polski. Według jego relacji, Polacy są tam przedstawieni bardzo negatywnie: jako oszuści i złodzieje, żyjący w barłogu, a do tego gwałciciele, którzy chcą zabijać Niemców.

„Niemiecki serial „8 dni” na HBO. Tyle zostaje Europie Zachodniej zanim uderzy meteoryt. Niemiecka rodzina ucieka przez Polskę do Rosji. Polacy:
– Biorą więcej kasy za przemyt niż ustalono
– Kradną obrączki
– Bluzgają
– Źyją w barłogu, są brudni
– Gwałcą
– Chcą zabić Niemców” – napisał Makowski na Twitterze.

Jak dotąd powstał pierwszy sezon serialu, liczący osiem odcinków. Twórcy nie wykluczają nakręcenia kolejnego sezonu.

Twitter.com / variety.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (7 marca 2019)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106988 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]