Zdaniem prof. Źaryna Polska powinna poprosić Rzydów o zgodę na ekshumację w Jedwabnem

– W agendzie polsko-amerykańsko-izraelskiej powinna się znaleźć kwestia wyrażenia zgody przez miarodajne środowiska żydowskie na kontynuowanie ekshumacji w Jedwabnem – powiedział prof. Jan Źaryn (historyk, senator z ramienia PiS) w wywiadzie udzielonym dziś (14.02.2019) portalowi wpolityce.pl.

Przeczytałam to zdanie raz, potem drugi raz i trzeci raz. I nadal nie mogę uwierzyć, że prof. Źaryn to powiedział. A jednak! Mamy prosić Żydów o zgodę na wznowienie ekshumacji w Jedwabnem. Ratunku!

Kto podszepnął prof. Źarynowi tez szaleńczy pomysł? Przecież szaleństwem jest uzależnianie przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w sprawie mordu w Jedwabnem od decyzji „miarodajnych środowisk żydowskich”.

Czyżby prof. Źaryn nie zauważył, że „miarodajne środowiska żydowskie” doprowadziły do bezprawnego przerwania ekshumacji i od 18 lat wykorzystują Jedwabne do opluwania i szkalowania Polski i Polaków? Jakim prawem Żydzi mają decydować o sposobie prowadzenia śledztwa na terytorium państwa polskiego? Czy to jeszcze Polska, czy już Polin?

[Żydzi już się wypowiedzieli. Ich niezgoda na ekshumację ofiar to wystarczające świadectwo – admin]

Oświadczając, że wznowienie ekshumacji w Jedwabnem ma stać się przedmiotem negocjacji „w agendzie polsko-amerykańsko-izraelskiej”, prof. Źaryn dał sygnał, że Polska gotowa jest po raz kolejny poddać się żydowskiemu dyktatowi. Oczywistym jest, że Żydzi nie zgodzą się na ekshumację, ponieważ obnażyłaby ona ich kłamstwo, którym od lat karmią światową opinię publiczną szczując na Polaków. Dlaczego teraz mieliby zgodzić się na zdemaskowanie tej hucpy? Dlatego, że prof. Źaryn pięknie poprosi?

Wypowiedź prof. Źaryna to pokazanie Żydom, że mogą robić z nami, co chcą. Mogą nas bezkarnie szkalować. Mogą bezkarnie kłamać. Mogą bezkarnie tarzać Polskę w smole i pierzu. I co? I nic. Już zostaliśmy przerobieni na naród zbrodniarzy, a Żydzi zacierają ręce i krzyczą, że mamy im płacić, płacić i jeszcze raz płacić. I płacimy, a politycy „dobrej zmiany” dzielnie walczą z antysemityzmem.

Mam tego naprawdę serdecznie dość! Stanowczo domagam się natychmiastowego wznowienia ekshumacji w Jedwabnem bez proszenia Żydów o zgodę. A wypowiedź prof. Źaryna uważam nie tylko za skandaliczną, ale również godzącą w interesy Polski. O ile Polska jeszcze w ogóle istnieje.

https://wprawo.pl/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2019-03-07)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Pomijając oczywistą kwestię, że Państwo Polskie nie może odebrać sobie prawa do tego typu działań na swoim terenie jurysdykcyjnym, pozostaje inny podstawowy wymiar jakichkolwiek dialogów z Żydami. Mianowicie to, że niestety nie istnieje coś takiego jak „miarodajne środowiska żydowskie”.  Nie istnieje tak dla rozmów teologiczno-religijnych (brak odpowiednika Magisterium), jak nie istnieje dla dialogu historycznego, a jedynie, w pewnym sensie, do szczupłych relacji międzypaństwowych, ale i tutaj należy być ostrożnym i uważać. A uważać należy tak samo jak się podchodzi do dzikiej zwierzyny czy niezrównoważonego człowieka. Na dystans.

 


 

Skip to content