Radny PiS promuje satanizującą kapelę metalową

Szef klubu PiS w olsztyńskiej radzie miasta chce, żeby nagrodę prezydenta Olsztyna za działalność kulturalną otrzymał death metalowy zespół Vader. Zdaniem radnego zespół wyróżnia się tym, że jest najpopularniejszą, rodzimą grupą muzyczną za granicą i ma zasługi dla promocji Polski.

Vader powstał w Olsztynie w 1983 roku. Grupa była wielokrotnie oskarżana o satanizm. Muzycy odżegnywali się od kultu szatana, choć zaznaczali swój krytycyzm a czasem wrogość wobec chrześcijaństwa i Kościoła. – Jeśli satanizm rozumieć jako niezgodę na niektóre dogmaty chrześcijaństwa i typowo polską odmianę katolicyzmu, czyli niedzielna msza na kacu i myślenie tylko o obiedzie, to jesteśmy satanistami – mówił w wywiadzie dla „Słowa Polskiego” jeden z członków grupy.

Radny PiS uważa jednak, że przekaz zespołu nie jest tak ważny jak to, że grupa jest znana fanom na kilku kontynentach. – To najbardziej znany z polskich zespołów, czy komuś podoba się taka muzyka, czy nie – mówi radny Smoliński. – Ich płyty można kupić w sklepach muzycznych od Japonii po USA. 30 sierpnia Vader zagra w Olsztynie. Być może wtedy właśnie grupa zostanie wyróżniona przez lokalny PiS i prezydenta miasta.

JaLu/Olsztyn.wm.pl

Za: Fronda.pl | http://fronda.pl/news/czytaj/pis_bedzie_promowal_satanistyczna_kapele_metalowa

Skip to content