Piewcy „normalnej Polski” przerażeni wynikiem Grzegorza Brauna w wyborach w Gdańsku

Aktualizacja: 2019-03-5 9:46 am

12 procentowy wynik, jaki w wyborach na prezydenta Gdańska uzyskał Grzegorz Braun wywołał ogromne zdziwienie, a momentami agresję wśród zwolenników szeroko pojmowanych środowisk związanych z obroną statutu III RP. Wielu z nich w bezpardonowych komentarzach wyraziło swoje przerażenie związane z nową polityczną propozycją dla Polski, jaką reprezentuje Grzegorz Braun i jego koalicjanci.

„Czy Pańscy Mężowie Zaufania oprócz własnego atramentu mieli też ziemniaki żeby zrobić pieczątki? Prasa przemilczała tę kwestię”, napisał na Twitterze zwracając się bezpośrednio do Grzegorza Brauna Marcin Górski z partii RAZEM, która nie wystawiła swojego kandydata w gdańskich wyborach.

„To, że aż 12 proc. zagłosowało na prawicowego cudaka kosmitę może zastanawiać. Ale ważniejsze, że 82 proc. zagłosowało za normalną Polską, otwartą i obywatelską. Brawo Gdańsk , brawo gdańszczanie, brawo Aleksandra Dulkiewicz”, napisał kolejny użytkownik Twittera.

„12 proc. Pana Brauna świadczy o tym że nie można ignorować konfederacji KORWiN Liroy Braun Narodowcy w wyborach zarówno do EP jak i rodzimego parlamentu. Nie można pozwolić by w tak cywilizowanym kraju w Sejmie znajdowała się koalicja z tak seksistowskimi, eurosceptycznymi poglądami” – stwierdził z kolei człowiek podpisujący się jako Szymon Zagórowicz.

Do krytyków Grzegorza Brauna dołączył również Piotr Wielgucki, znany jako MatkaKurka. „12 proc. dla Grzegorza Brauna – spektakularna porażka „narodowców” i piewców ostrego kursu”, napisał.

„12 proc.? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą?” – zdziwił się z kolei Tomasz Lis.

„Ja oglądając spot reklamowy Brauna… byłam przerażona… i taka osoba ma aż 12% poparcie… bardzo kraj brunatnieje. A to tylko Gdańsk”, stwierdziła kolejna internautka.

Źródło: Twitter

TK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106946 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]