Aktualizacja strony została wstrzymana

Metropolita krakowski pogratulował Kubackiemu i Stochowi świadectwa wiary

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski w nagraniu zamieszczonym na profilu społecznościowym Archidiecezji Krakowskiej pogratulował Dawidowi Kubackiemu i Kamilowi Stochowi – medalistom niedawnych narciarskich mistrzostw świata – nie tylko wspaniałego sportowego sukcesu, ale i odwagi w wyznawaniu katolicyzmu.  

– Panie Dawidzie, bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, które Pan daje całemu światu skacząc, rzucając się w przestrzeń, pokazując swoją wielką klasę, ale także wspaniałe, ludzkie oblicze człowieka wierzącego. Z całego serca pragnę Panu pogratulować zdobycia mistrzostwa świata – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.  

Pasterz Archidiecezji Krakowskiej nie zapomniał o podziękowaniach i gratulacjach także dla Kamila Stocha, który podczas tegorocznych mistrzostw świata zajął drugie miejsce, tuż za Dawidem Kubackim. Ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę, że olbrzymi sukces naszych sportowców miał miejsce w dniu, kiedy Polska czci pamięć Źołnierzy Niezłomnych, którzy nie bacząc na przeciwności i kładąc na szali własne życie stawiali czoła sowieckiemu okupantowi.

Wypowiedź metropolity krakowskiego nagrana została przed kościołem pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, gdzie – jak zaznaczył ksiądz arcybiskup – nowy mistrz świata przed laty służył jako ministrant.

Źródło: diecezja.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-03-03) | https://www.pch24.pl/metropolita-krakowski-pogratulowal-kubackiemu-i-stochowi-swiadectwa-wiary,66531,i.html

Skip to content