Aktualizacja strony została wstrzymana

Polacy winni wypędzania Żydów i Holokaustu? Trwa festiwal absurdu

Jedna z największych gazet ukazujących się w Izraelu kontynuuje nagonkę na Polskę i przyłącza się do licytacji na najpoważniejsze i najbardziej absurdalne oskarżenia naszych rodaków o antysemityzm.

„To prawda, że wśród Polaków byli, i nadal są, Sprawiedliwi. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią ci nienawidzący Żydów” – napisał na łamach „Haaretz” Israel Harel.

Autor przywołał słowa Icchaka Szamira, przypomniane niedawno przez szefa MSZ Katza. Chodzi o rzekome „wysysanie antysemityzmu przez Polaków wraz z mlekiem matek”. Publicysta przekonuje, że były premier i przewodniczący Knesetu użył tego uogólnienia, gdyż doznał ze strony naszych rodaków „ciosów i przekleństw”, zaś jego słowa stanowią podsumowanie „tysiącletniego koszmaru, jakim było życie Żydów w Polsce”. Harel dopowiada, iż słowa Szamira to „prawda, której Polacy próbują zaprzeczać i którą chcą wypaczać”.

Z sobie znanych przyczyn autor wmieszał nasz naród w wątek odpowiedzialności za problemy, jakich doświadczali na przestrzeni wieków Żydzi, przepędzani z wielu krajów Europy. „To prawda, że wśród Polaków byli, i nadal są, Sprawiedliwi. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią nienawidzący Żydów. Gdyby nie ta wrodzona nienawiść, nie byłoby tysięcy pogromów, dekretów i wypędzeń, w tym hiszpańskiej inkwizycji, których kulminacją był Holokaust” – brnął w absurd Israel Harel.

Źródło: DoRzeczy.pl/Onet.pl/Haaretz

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-25)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

To po co tu byli i mieszkali 1000 lat?
Buli

Na szacunek i sympatię trzeba sobie zasłużyć. Dlaczego mam wyznawać miłość do Żydów, których w istocie nie lubię? Mam prawo być pro… i mam prawo być anty… To ja decyduję o tym, kogo szanuję i kogo nie znoszę. Nie mam zamiaru kłamać, że ich lubię, kiedy ich nie cierpię.
Kasia_Kowalska

A dlaczego to przez setki lat prześladowani Żydzi z całej Europy szukali schronienia w Polsce? A ci co dziś Polskę oskarżają – niech spróbują włożyć kipę czy sztreimlę i chodzić po Paryżu, Berlinie czy Brukseli – zobaczymy co ich spotka? A w Polsce widzę ich na co dzień, nikt ich nie zaczepia – a nawet sam mam znajomych chasydów i rozmawiamy sobie dowcipnie i wesoło! Na pewno większość Polaków nie ma nic wspólnego z pogromami wyrażenie i specjalność rosyjska ani z antysemityzmem – które próbują nam wciskać!
gość

Izrael czyli żydokomuna przygotowuje się do ofensywu na nieruchomości w Polsce. Wprowadzić im wizy oraz amerykanom. 100 euro.
Warto wspomnie

Po co nam współpraca z państwem rasistowskich terrorystów mordujących Palestyńczyków w okupowanym przez siebie kraju? Po co nam współpraca z mordercami Chrześcijan w Iraku i Syrii? Po co nam współpraca z państwem bezczelnie uprawiającym antypolonizm? Dlaczego Rząd RP zachowuje się jak maltretowana kobieta zastraszona i uległa zwyrodniałemu oprawcy?! Kiedy wreszcie zerwiemy z tym chorym układem i zaczniemy realizować politykę propolską, nie proizraelską?!
Kasia_Kowalska

13 i 14 lutego 2019 roku premier izraela namawiał do rozpoczęcia III wojny światowej. Zobacz też co znaczy „opcja samson”.
Pejot

Ciekawe czy odpowiadamy również za gradobicia i koklusz?! A rząd PiS-u bo na prezydenta Dudę to już chyba tylko szaleniec może liczyć zamiast bronić naszego dobrego imienia, rozpoczął tymczasem akcję przeciwko narodowcom vide: zajęcie przez „służby” Centrum Edukacyjnego Powiśle pod pretekstem propagowania antysemityzmu i faszyzmu.
sorcier


 

Skip to content