Aktualizacja strony została wstrzymana

Demokraci murem za aborcją do końca ciąży. Trwa dzieciobójcza ofensywa w USA

W obliczu dominacji konserwatystów w składzie Sądu Najwyższego przez Stany Zjednoczone przechodzi proaborcyjny kontratak Demokratów. Jego przejawem są libertyńskie przepisy uchwalone w Nowym Jorku. Obawy budzą też radykalnie proaborcyjne poglądy kandydatów do dominacji prezydenckiej z Partii Demokratycznej. Jednym z nich jest Bernie Sanders.

Wspomniany senator z Vermont jest jednym z najpoważniejszych kandydatów Partii Demokratycznej do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich i stale opowiada się za agendą proaborcyjną Demokratów. Sanders odrzuca nawet umiarkowane regulacje aborcyjne. Jak podaje portal Life Site News w 2018 roku, opowiedział się za aborcjami w późnym okresie ciąży.

Proaborcyjnymi poglądami cechują się także inni kandydaci do nominacji Demokratów, jak na przykład senator Cory Booker. W przemówieniach lubuje się on w krytykowaniu Republikanów za opozycję wobec tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Promuje także lewicowe poglądy w kwestii rzekomego prawa kobiet do aborcji.

Z kolei senator Kirsten Gillibrand z oburzeniem odniosła się do pomysłów odejścia od wyroku w sprawie proaborcyjnego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade. Określiła ją mianem największego problemu związanego z prawami obywatelskimi kobiet.

Następna kandydatka, Kamala Harris, to 54-letnia była prokurator generalna Kalifornii. W sprawie kontrowersji związanych z Planned Parenthood opowiadała się po stronie aborcyjnej organizacji. Podczas kampanii przed wyborami do Senatu opowiadała się ona za naruszaniem wolności sumienia wierzących przedsiębiorców i centrów obrony życia.

O powszechności aborcji w USA świadczą wyniki badania opublikowanego w lutym bieżącego roku w piśmie „Obstetrics & Gynecology”. Okazało się, że aż 23,8 procent ginekologów (co czwarty) dokonało w ubiegłym roku aborcji.

Postawa niektórych z nich wywołuje prawdziwe oburzenie. Na przykład lekarz Willy Parker twierdzi, że dokonując aborcji, wykonuje… „dzieło Pana”.

Batalia o życie często przenosi się w USA do sądów. W stanie Iowa stanowy sędzia uznał za niekonstytucyjne prawo zakazujące aborcji w sytuacji, gdy możliwe jest wykrycie serca dziecka. Tym samym przywrócił niemal niczym nieograniczone „dzieciobójstwo na życzenie”.

Na szczęście istnieją też przebłyski nadziei. We wtorek portal Life Site News podał, że amerykański Sąd Najwyższy odrzucił apelację firmy aborcyjnej przeciwko biskupom Teksasu. Chodzi o zapewnienie godnego pogrzebu dla dzieci zamordowanych w wyniku aborcji.

Aborcjoniści – jak się okazało na próżno – sprzeciwiali się obowiązującemu w tym stanie prawu nakazującemu pochówek poddanych aborcji nienarodzonych. W 9-osobowym składzie amerykańskiego Sądu Najwyższego dominują obecnie konserwatyści. Jeśli trafi do niego sprawa związana z aborcją, to prawdopodobnie unieważnią oni lub ograniczą rzekome prawo do zabijania nienarodzonych na szczeblu federalnym.

Źródła: lifenews.com / lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-20)

 


 

Są jeszcze lekarze sumienia! Sprzeciw wobec wspomaganego samobójstwa w USA

Propozycja legalizacji wspomaganego samobójstwa w amerykańskim stanie Maryland spotkała się ze sprzeciwem licznych organizacji – zarówno religijnych, jak i medycznych. Przeciwstawiają się jej również organizacje zrzeszające niepełnosprawnych.

W skład koalicji sprzeciwu wobec wspomaganego samobójstwa weszło między innymi Towarzystwo Psychiatryczne Maryland, Miejskie Towarzystwo Medyczne Baltimore, a także przedstawiciele Kościoła katolickiego i związków wyznaniowych (muzułmanie, żydzi, baptyści).

Ponadto doktor Joseph Marine w swym artykule opublikowanym na łamach Baltimore Sun przedstawił powody obaw wspólnoty medycznej. Podkreślił, że od ostatnich 5 lat zwolennicy wspomaganego samobójstwa na próżno próbowali przeforsować prawo legalizujące tę praktykę. Lekarz podkreślił, że projekt ustawy jest nieetyczny i sprzeciwia się przysiędze Hipokratesa. Zwrócił uwagę, że niemal wszystkie organizacje skupiające niepełnosprawnych z całego kraju odrzucają ustawę.

Warto pamiętać, że eutanazja czy wspomagane samobójstwo są potępione przez Kościół. Jak czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego „eutanazja bezpośrednia, niezależnie od motywów i środków, polega na położeniu kresu życiu osób upośledzonych, chorych lub umierających. Jest ona moralnie niedopuszczalna. W ten sposób działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból, stanowi zabójstwo głęboko sprzeczne z godnością osoby ludzkiej i z poszanowaniem Boga żywego, jej Stwórcy. Błąd w ocenie, w który można popaść w dobrej wierze, nie zmienia natury tego zbrodniczego czynu, który zawsze należy potępić i wykluczyć”.

Jednocześnie w pewnych okolicznościach dopuszczalne może okazać się zaprzestanie uporczywej terapii.

Należy zauważyć, że dążenia do legalizacji eutanazji, wspomaganego samobójstwa i aborcji wpisują się w zjawisko określone przez świętego Jana Pawła II mianem cywilizacji śmierci. Idą w parze z laicyzacją i seksualną deprawacją.

Źródła: redmaryland.com / stopassistedsuicidemd.org / Baltimore Sun / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-20)

 


 

Nowy Jork: na Times Square obrońcy życia wyświetlą na żywo obraz USG nienarodzonego dziecka

„Podczas wydarzenia, lekarz przeprowadzi na żywo badanie USG nienarodzonego dziecka wyświetlone na telebimie w 4D” – zapowiedział Jim Daly, dyrektor chrześcijańskiej organizacji „Focus on the Family”. 4 maja na Times Square w Nowym Jorku odbędzie się wydarzenie „Alive from New York”, będące w kontrze do nowych posunięć władz stanowych, legalizujących aborcję do dziewiątego miesiąca ciąży.

Nowy Jork: na Times Square obrońcy życia wyświetlą na żywo obraz USG nienarodzonego dziecka

fot. pixabay.com

„Focus on the Family” jest znaną w Stanach Zjednoczonych organizacją zrzeszającą chrześcijan wszystkich denominacji zawiązaną w celu ochrony życia i małżeństwa. Przegłosowanie ustawy dającej w stanie Nowy Jork możliwość morderstwa nienarodzonego dziecka do momentu narodzenia było momentem, w którym szef organizacji dostrzegł potrzebę stanowczych działań o demonstracyjnym charakterze. W wywiadzie dla portalu LifeSite, Jim Daly przedstawił powody przeprowadzenia tak spektakularnej akcji.

„Times Square uważane jest za Skrzyżowanie Świata, a my dzisiaj stoimy na rozdrożu, jeżeli chodzi o kwestie dotyczące życia. Czy rzeczywiście chcemy dołączyć do aborcyjnej osi zła, jak Chiny, Północna Korea czy Wietnam, gdzie pozwala się na przeprowadzenia aborcji po 20. tygodniu bez żadnego powodu? Słyszymy sprzeciw od ludzi z całego kraju wobec tak otwartej pogardy dla życia. Dość tego!” – podkreśla Daly.

„Wróg dzieli, jest mącicielem. Atak na życie to jedno z jego najważniejszych narzędzi w celu rozerwania rodziny (…) jest wiele wyzwań, przed którymi stoi dzisiejsza rodzina. Jak mawiał Apostoł Paweł: Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich (…) lubię czasem przytaczać słowa dr. Adriana Rogersa, który mówił ludziom przychodzącym do niego i lamentującym: dokąd zmierza ten świat? Wtedy odpowiadał: powiem Ci dokąd – do Jezusa! On miał rację! Dlatego nie porzucajcie nadziei, nie załamujcie serc!” –  przekonywał.

Jak zaznacza prezydent „Focus on the Family”, dzięki ich staraniom udało się ocalić w całych stanach ok. 425 tys. dzieci. Organizacja znana jest z finansowania ultrasonografów dla „klinik” aborcyjnych. Statystyki wykazują że ok. 54 proc. kobiet, widząc swoje dziecko w obrazie 4D rezygnuje z aborcji.

Podczas zaplanowanego na 4 maja 2019 r. wydarzenia, oprócz projekcji obrazu 4D nienarodzonego dziecka, będą miały miejsce także koncerty oraz przemówienia. Możliwe będzie także podpisanie petycji zaadresowanej do nowojorskich władz, apelującej o zatrzymanie morderczego procederu.

Źródło: lifesitenews.com / focusonthefamily.com

PR         

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-20)

 


 

Skip to content