Arcybiskup Gądecki: kardynał Müller wystąpił w obronie czystej nauki wiary

Aktualizacja: 2019-02-18 4:51 pm

Kardynał Müller nie ma innych celów, które mogłyby nim kierować, jak tylko obrona czystej nauki wiary – ocenił arcybiskup Stanisław Gądecki motywację i cel ogłoszenia „Manifestu”, wydanego w ostatnich dniach przez byłego prefekta jednego z najważniejszych urzędów Stolicy Apostolskiej.

Bardzo pozytywnie – tak polski hierarcha wchodzący w skład Kongregacji Nauki Wiary odpowiedział na pytanie, jak odczytał przesłanie byłego zwierzchnika tego urzędu. – Kardynał Müller ma głowę na karku, to znaczy nie jest człowiekiem nowinek, nie jest też poszukiwaczem nowinek. Dlatego ta deklaracja wiary jest bardzo prosta. Podaje tylko zasadnicze tezy, które każdy człowiek wierzący z łatwością przyjmie – dodał ksiądz arcybiskup w wywiadzie dla polskiej sekcji telewizji EWTN.

– Wydaje mi się niesprawiedliwa. Ona zresztą była źródłem zamętu już przy poprzednim synodzie i wydaje mi się, że teraz, jeszcze nad grobem w dalszym ciągu usiłuje podważyć wiarygodność kardynała Müllera – to z kolei odniesienie się do krytyki „Manifestu wiary”, sformułowanej przez kard. Waltera Kaspera.

– Kardynał Müller nie ma innych celów, które mogłyby nim kierować, jak tylko obrona czystej nauki wiary – stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Nie ma innego Kościoła, ani nie innej nauki chrześcijańskiej aniżeli to, co jest zawarte w przesłaniu kardynała Müllera, dlatego nie biorę [jego słów] jako napomnienia, tylko przypomnienie dawno obowiązujących prawd, których nie można zmieniać według własnego widzimisię – zastrzegł.

– Ostateczne czasy, czasy eschatologiczne ciągle stoją przed Kościołem, już od ponad 2 tysięcy lat. Być może lekceważenie podejścia naszej teraźniejszości właśnie jako do czasów ostatecznych sprawia, że my tak łatwo się poddajemy – podsumował ksiądz arcybiskup wątek wywiadu odnoszący się do „Manifestu wiary”. 

Źródło: You Tube / EWTN PL

RoM

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106746 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]