Aktualizacja strony została wstrzymana

Szczyt V4 w Jerozolimie odwołany. To efekt antypolonizmu szefa MSZ Izraela

Nie odbędzie się szczyt krajów Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu – oznajmił premier Czech Andrej Babisz. Informację potwierdził izraelski MSZ.

Z udziału w szczycie jako pierwsza wycofała się polska delegacja. Wszystko przez skandaliczne wypowiedzi szefa izraelskiej dyplomacji, Israela Katza, który stwierdził m.in., że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

„Odwołanie szczytu V4 w Jerozolimie nie oznacza jednak, że polscy partnerzy w Grupie Wyszehradzkiej nie lecą do Izraela. Spotkania z premierem Izraela zapowiedzieli premierzy Czech, Węgier i Słowacji”, poinformował serwis rmf24.pl. Będą one jednak miały charakter dwustronny.

Według premiera Czech Andreja Babisza spotkanie Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w innym terminie po zakończeniu polsko-izraelskiego impasu dyplomatycznego.

Źródło: rmf24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-18)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Mieć złe stosunki jednocześnie z Rosją, Niemcami, Francją, Izraelem, Iranem i nienajlepsze z USA, to naprawdę trzeba wybitnie niespotykanych umiejętności dyplomatycznych i talentu.
wwm

To nic nie zmienia. Czaputowicz odbierze wytyczne co do Judeopolonii i przywiezie Morawieckiemu na piśmie. Potem razem będą je wdrażać. Już wdrażają, skupiają się tylko na tym jak oszukać gojów.
cyk

Nie wiedziałem, że stolicą Polski już nie są Bruksela (Berlin) oraz Waszyngton, a Jerozolima.
aaa

Jeśli ktokolwiek z polskiego rządu tam pojedzie uznam ten rząd za zdrajców narodu polskiego. To już jest kolejny raz i kolejne zdradzieckie zachowanie tego nierządu.
tim

Po pierwsze: Kto wpadł na pomysł, żeby szczyt V4 odbył się w Izraelu?! Nazwiska! O co tu chodzi? Czy festiwal piosenki w Opolu w tym roku odbędzie się w Izraelu? Czy polski Episkopat też planuje przenieść tam swoje obrady? I czy już zawsze odpowiedzią na perfidne prowokacje wobec Polski będzie popiskiwanie myszki?
Tom Bombadil

Dlaczego spotkanie państw Grupy Wyszehradzkiej odbywa się w Jerozolimie? Jest coś o czym powinniśmy wiedzieć?
Chrobry

Tak między nami, to dlaczego nie spotykają się u nas, tylko w Izraelu? To jakiś absurd? Co spowodowało,że spotkanie V4 odbędzie się poza krajami V4?
Pokręć

Jaki związek z Izraelem mają kraje grupy wyszechrackiej by zebranie odbyło się w Jerozolimie?
Jul

Zagrywka przedwyborcza na lokalne potrzeby. Czputowicz pojedzie i podpisze co ma podpisać. Izraelowi wszystko jedno czyj podpis będzie widniał pod zgodą na tzw. restytucje.
emk

 


 

Skip to content