Protest Francji przeciwko brutalnemu potraktowaniu dyplomaty francuskiego przez policję w Jerozolimie

Aktualizacja: 2009-06-25 6:20 pm

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało oficjalny protest do rządu Izraela w związku z użyciem siły przez policję w Jerozolimie wobec francuskiego dyplomaty.

W nocie stwierdza się, że “dyplomata legitymujący się dyplomatycznym paszportem  i jadący samochodem z konsularnymi tablicami rejestracyjnymi stał się ofiarą przemocy dokonanej przez lokalną policję w Jerozolimie.”

“W związku z ciężkim, nie do zaakceptowania incydentem, konsul generalny w Jerozolimie wysłał oficjalny protest do izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wraz ze szczegółowym raportem obdukcji medycznej.” – powiedział przestawiciel Francji, Roman Nadal.

Francja domaga się szczegółowego śledztwa i odpowiednich sankcji przeciwko policjantom.

Jak stwierdza francuskie pismo Libération, jest to już drugi incydent brutalnego ataku policji izraelskiej przeciwko dyplomacie francuskiemu, kiedy to szefowa centrum kulturalnego Francji została “siłą wywleczona z samochodu i pobita przez policję po tym jak nie udzieliła zgody na przeszukanie jej samochodu.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie YNet News
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]