Prezes IPN ostro o kłamstwie amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell. „To jest nie tylko kłamstwem, ale przede wszystkim zniewagą”

Sugerowanie istnienia reżimu polskiego, który wraz z III Rzeszą Niemiecką miał brać udział w likwidacji getta warszawskiego, jest nie tylko kłamstwem, ale przede wszystkim zniewagą wymierzoną w godność i pamięć o wszystkich ofiarach getta – napisał w oświadczeniu prezes IPN Jarosław Szarek.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

to tylko
Typowa blondynka.

hucpa goni hucpe/bez złudzeń
to nie jest jakas tam blondynka tylko elita amerykanskiego dziennikarstwa, żona Greenspana bylego prezesa FED’u.

REALista
trzeba przyznać, że żydzi się świetnie do tej konferencji przygotowali.
daj im palec, a odetną Ci całą rękę.

Za: Najwyższy Czas! (

Alan Greenspan (wieloletni przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych) z żoną Andrea Mitchell

 


 

Jest reakcja polskiej ambasady na skandaliczne słowa amerykańskiej dziennikarki. Czy to wystarczy?

Polska ambasada w USA opublikowała na Twitterze oświadczenie wyjaśniające błąd w wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki stacji MSNBC Andrei Mitchell. Przytaczając historię powstania w gettcie warszawskim powiedziała, że „Żydzi walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

„Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec” – napisano na profilu polskiej ambasady.

W wypowiedzi naszych dyplomatów nie znalazły się jednak słowa jednoznacznie wykazujące nieprawdziwość stwierdzenia „polski i nazistowski reżim”. Zabrakło także wezwania do przeproszenia, czy chociażby sprostowania wypowiedzi.

Mitchell relacjonując warszawską konferencję dotyczącą kwestii Bliskiego Wschodu powiedziała, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Jednocześnie nie sprecyzowała kim byli owi „naziści”. Co więcej, w swojej wypowiedzi ani razu nie wspomniała, że za ustanowienie totalitarnego systemu odpowiadają Niemcy.

Wypowiedź doświadczonej amerykańskiej dziennikarki spotkała się z lawiną krytyki w przestrzeni publicznej. O skandalicznej wypowiedzi poinformował Alex Storozynski, prezes Fundacji Kościuszki. Zaś wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka wystosował interpelację do szefa MSZ, domagając się wydalenia z Polski Andrei Mitchell. Poseł Kukiz’15 chce, by dziennikarka została wpisana „na listę osób niepożądanych”. „Nie wolno ani chwili dłużej tolerować tak skandalicznych oszczerstw” – napisał.

Źródło; twitter.com / dorzeczy.pl / tok.fm

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-14)

 


 

Wpadka czy celowe szkalowanie Polaków? Dziennikarka NBC o „polskim i nazistowskim reżimie”

Antypolska kampania związana z oskarżaniem naszej ojczyzny o zbrodnie popełnione przez Niemców w czasie II Wojny Światowej wchodzi w nowy etap. Po „polskich obozach zagłady” przyszedł czas na „polski i nazistowski reżim”, którego celem była eksterminacja Żydów. Takim stwierdzeniem posłużyła się Andrea Mitchell – zagraniczna korespondentka amerykańskiej stacji NBC.

O skandalicznej wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki poinformował Alex Storozynski, prezes Fundacji Kościuszki.

Mitchell relacjonując warszawską konferencję o Bliskim Wschodzie powiedziała, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Kim byli owi naziści – tego nie sprecyzowała. Zamiast tego postawiła ich w jednym szeregu z Polakami sugerując związek między zbrodniarzami Hitlera a naszymi rodakami. Co ciekawe – w swoim materiale Mitchell ani razu nie wspomniała o Niemcach, którzy stworzyli warszawskie getto i wymordowali jego mieszkańców.

„Dziennikarka NBC News stwierdziła na wizji, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi. To już przekracza granice kompromitacji. Za takie rzeczy powinny być przeprosiny w następnym programie i spalenie się ze wstydu” – skomentował publicysta „Do Rzeczy” Marcin Makowski.

Korespondentka TVP w USA Zuzanna Falzmann zaapelowała do Mitchell o przeprosiny. „Nie było takiej rzeczy jak polski i nazistowski reżim. Takie stwierdzenie jest wysoce obraźliwe. Polska była okupowana przez niemieckich nazistów. Zarówno Polacy jak i Żydzi walczyli przeciwko nazistom podczas powstania w getcie” – podkreśliła.

72-letnia Andrea Mitchell nie jest „zwykłą dziennikarką”. Jak podkreślają komentatorzy należy ona do „amerykańskiego topu dziennikarstwa telewizyjnego”. Pełni bowiem funkcję szefowej Działu Zagranicznego NBC i od lat obsługuje najważniejsze wydarzenia polityczne w USA i nie tylko.

Źródło: tvp.info / Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-14)

 


 

Lisicki: Ustawa 447 to skandal i złamanie reguł prawa

Słowa dziennikarki MSNBC o polskim i nazistowskim reżymie przeciwko którym powstali Żydzi w getcie warszawskim w 1943 roku to przejaw ignorancji i głupoty – powiedział redaktor naczelny tygodnika DoRzeczy, Paweł Lisicki w wywiadzie dla Radia WNET.

Skrytykował on również wypowiedź sekretarza stanu USA, Michaela Pompeo, który z bohatera polskiej partyzantki zrobił żydowskiego watażkę, Franka Blaichmana, który po wojnie służył w komunistycznym systemie przemocy.

Odnośnie wypowiedzi Pompeo na temat rozwiązania przez „polskich kolegów” kwestii zwrotu prywatnego mienia utraconego w wyniku wojny, Lisicki stwierdził, że można na tę wypowiedź spojrzeć dwojako. „Jeśliby rozumieć ją jako wezwanie do przyjęcia przez polski rząd ustawy reprywatyzacyjnej, w ramach której prawowici spadkobiercy uzyskaliby zwrot mienia bądź rekompensaty, to ja tu niczego złego nie widzę. Jeśliby jednak chodziło o nawiązanie do tej słynnej ustawy 447, która mówi o mieniu bezspadkowym, znaczyłoby to, że w przypadku braku potomka, o mienie mogą występować organizacje żydowskie, to byłoby to absolutnym skandalem i złamaniem wszelkich reguł prawa i wszelkich zasad. Dlatego na miejscu polskich polityków, dyplomatów, poprosiłbym pana Pompeo żeby wyjaśnił, co miał na myśli”.

W kwestii odbywającej się w Warszawie tzw. konferencji bliskowschodniej, Lisicki postrzega ją, oceniając sposób w jaki została przygotowana i zapowiadana, jako wyraz coraz większego uzależnienia Polski od polityki amerykańskiej bez widocznych, wyraźnych pozytywnych owoców dla Polski. „Jeśli Polska pozwala na uwikłanie się w bycie poplecznikiem antyirańskiej koalicji, jeśli podjęła tak wielkie ryzyko to chciałbym wiedzieć, co w zamian nam obiecano” – powiedział Lisicki w Radio WNET i dodał: „Suwerenność nie polega na tym, że znajdujemy sobie jednego partnera i wisimy u jego klamki, gdyż w sytuacji konfliktu jesteśmy zawsze skazani na przegraną. Co zrobimy jeśli USA postawią nas pod ścianą i powiedzą: albo zapłacicie Żydom pieniądze, albo my zabieramy wojska z Polski„.

P

Za: prokapitalizm.pl (14 lutego 2019)

[youtube =dZfbED65cW0 width=”600″]

 


 

Skandaliczne przeprosiny Andrei Mitchell. Obraza Polski, kłamstwo? Nic z tych rzeczy! To tylko „niefortunna nieścisłość”

Dziennikarka amerykańskiej telewizji MSNBC Andrea Mitchell przeprosiła w czwartek za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Sformułowanie to określiła jako „niefortunną nieścisłość”.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

Za: Najwyższy Czas! (14/02/2019)

 


 

Skip to content