Genewa: Zakaz noszenia symboli religijnych

Aktualizacja: 2019-02-12 4:16 pm

INFO: Wyborcy z Genewy zagłosowali w referendum za wprowadzeniem nowego “prawa sekularnego”.

Przyjęte przepisy zakazują pracownikom budżetówki, czyli m.in. urzędnikom, noszenia symboli religijnych. Mowa tutaj np. o krzyżach, ale też o burkach. Za nowym prawem zagłosowało 55% wyborców.

Krytycy uważają, że przyjęte przepisy to dyskryminacja, szczególnie muzułmanek.

Źródło: www.thelocal.ch

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (12-02-2019) – [Org. tytuł: «Zakaz noszenia symboli religijnych»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiadomo czemu nie wyszczególnia się, że oprócz krzyży czy burek, w myśl nowego “prawa sekularnego” Żydom nie będzie wolno nosić jarmułek. Czy tak będzie – zobaczymy, bo może okazać się, że dla burek i oczywiście dla kippa zrobione zostaną wyjątkowe, nadzwyczajne i jednorazowe wyjątki, pozostawiąc nowe przepisy jedynie wobec krzyży i symboli chrześcijańskich.

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106627 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]