Skandal! Nie zarejestrowano kandydatury Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska. „Układ gdański” trzyma się mocno

Aktualizacja: 2019-02-9 10:50 am

To się w głowie nie mieści co oni wyprawiają! Miejska komisja wyborcza w Gdańsku odroczyła rejestrację Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska z powodu jakiejś wydumanej wady w wypełnionym formularzu.

Komisja wyborcza w Gdańsku wymyśliła jakieś totalne kuriozum – czepiają się, że w rubryce „adres zamieszkania” wpisał swój adres zamieszkania, ale ich zdaniem pod tym adresem nie figuruje w rejestrze wyborców, więc to nie może być ten adres…

Jest to jakaś totalna głupota, której nikt nie rozumie, pewnie z samą komisją wyborczą w Gdańsku włącznie.

Komitet Brauna musi poprawić adres, ale dopiero w poniedziałek można to zrobić. A trzeba złożyć dokumenty o przyznanie czasu antenowego dla kandydatów i kto nie dostarczy zaświadczenia o rejestracji, ten czasu antenowego nie dostanie…

To typowa walka na przecinki – „układ gdański” broni się rękami i nogami przed niezależnym, prawicowym kandydatem. Ich interesuje tylko utrzymanie dotychczasowych interesów i nie wyobrażają sobie nawet kandydowania kogoś niego, niż ich faworyta Aleksandra Dulkiewicz.

Poniżej Grzegorz Braun i jego pełnomocnik wyborczy tłumaczą, o co chodzi komisji wyborczej i jakie mogą być tego konsekwencje.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1094202948530388994

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1094205320707084288

Za: Najwyższy Czas! (2019-02-09)


 

Grzegorz Braun ma problemy z rejestracją kandydatury. O co chodzi Komisji Wyborczej?

Delegatura Komisji Wyborczej w Gdańsku na razie nie zarejestrowała Grzegorza Brauna na kandydata w wyborach na prezydenta miasta. – Złożyliśmy wszystkie wymagane dokumenty – deklaruje reżyser. O co zatem chodzi?

Komisja w specjalnej uchwale wezwała Grzegorza Brauna do usunięcia błędu w jednym z formularzy. W rubryce „adres zamieszkania” wpisał on bowiem adres, gdzie mieszka, gdy tymczasem Komisja wymaga podania adresu pod jakim… jest on zarejestrowany jako wyborca.

Zdawałoby się, że komisja ma dokonać prostej formalności, ponieważ listę podpisów komisja potwierdziła wczoraj w nocy. Dziś miała się dokonać formalność, ale nie stało się jej zadość – informował w piątek wieczorem Grzegorz Braun.

Sytuacja wydaje się absurdalne, szczególnie, że Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna złożył wszystkie wymagane dokumenty, włącznie z wymaganymi do rejestracji 3 tys. podpisów (w sumie podpisów było dwa razy więcej).

Co więcej, w opinii współpracowników Brauna nie ma potrzeby, by uzupełniał on rubrykę o adres znajdujący się w rejestrze wyborców, ponieważ złożył on informację dotyczącą miejsca, gdzie jest zarejestrowany jako wyborca. Teoretycznie zatem Delegatura Komisji Wyborczej w Gdańsku powinna posiadać taką informację.

Czy oznacza to, że Grzegorz Braun nie zostanie zarejestrowany jako kandydat na prezydenta Gdańska?

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna złożył pismo z deklaracją, iż uważa tę decyzję za bezprawną. Pełnomocnik złożył też odręczne oświadczenie zawierające informację o adresie, pod którym Braun pozostaje zarejestrowany w rejestrze wyborców.

Komisja poinformował, że dopiero w poniedziałek oceni, czy moje oświadczenie jest zgodne z prawdą. Co jest ważne, w poniedziałek zapada termin przyjmowania zgłoszeń przez tzw. media publiczne, w których z mocy prawa przysługiwałby kandydatowi czas antenowy – poinformował Braun.

Jeśli w poniedziałek decyzja Komisji będzie negatywna, Grzegorz Braun najpewniej nie otrzyma darmowego czasu antenowego w publicznej telewizji czy radiu.

Źródło: YT

ged  

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-02-09)

 


 

Braun został jednak zarejestrowany

INFO: P. Grzegorz Braun został zarejestrowany jako kandydat na prezydenta Gdańska – donosi tvp.info.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku Marek Jankowski poinformował, że po weryfikacji adresu podanego przez p. Brauna okazało się, że nie figurował on w rejestrze wyborców w podanej gminie. Komisja wezwała więc p. Brauna do podania właściwego adresu. W poniedziałek weryfikacja poszła pomyślnie i p. Braun został w końcu zarejestrowany. Oprócz niego w wyborach na prezydenta Gdańska wystartują: p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przedsiębiorca Marek Skiba.

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (13-02-2019)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106609 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]