Aktualizacja strony została wstrzymana

Żydzi znów to zrobili. „Obóz koncentracyjny położony w Polsce”. Tyle, że znajduje się w samym centrum Niemiec

„Jerusalem Post” opublikował artykuł dotyczący muzeum kiełbasy w dawnym obozie koncentracyjnym pod Buchenwaldem w Turyngii, który planują otworzyć Niemcy. W artykule nie pojawia się co prawda określenie „polskie obozy śmierci”, za to niemieckie miasto Buchenwald zostało przeniesione do Polski.

Obóz koncentracyjny w Buchenwald. / foto: Google Maps/materiały archiwalne

Przypomnijmy, że Niemcy wpadli na pomysł stworzenia muzeum kiełbasy w obozie pod Buchenwaldem. Obecnie wszystko jest w fazie projektowania. Przyszłe muzeum miałoby się znajdować „częściowo” na terenie byłego podobozu założonego w 1944 roku, gdzie przebywały kobiety pracujące dla fabryki zbrojeniowej, w tym także Polki.

Sprawa została poruszona na łamach żydowskiego portalu „Jerusalem Post”. Możemy przeczytać tam o nazistowskim, nie niemieckim, obozie koncentracyjnym przeznaczonym dla Żydów. Jak opisano obóz koncentracyjny pod Buchenwald?

Muzeum budowane jest w miejscu, gdzie naziści przetrzymywali więźniów w czasie II wojny światowej, a następnie wysyłali ich do obozu Buchenwald, znajdującego się obecnie na terenie Polski – czytamy na jpost.com.

Jak więc widać festiwal kłamstwa trwa, bo trudno podciągnąć Buchenwald pod terytorium Polski. Miejscowość znajduje się blisko 300 kilometrów od naszej zachodniej granicy – w samym centrum Niemiec, w okolicach Lipska.

Za: Najwyższy Czas! (02/02/2019)

 


 

Link do artykułu w The Jerusalem Post: „German city rethinks plan for sausage museum on ex-Nazi camp site” (February 1, 2019)

Cytat: „Friends of the Thuringian Sausage, an association that runs a museum in honor of the regional delicacy, aimed to relocate the building on land where the Nazis held prisoners during World War Two before shipping them to the Buchenwald camp, located in present-day Poland.

 


 

Skip to content