Żydzi znów to zrobili. „Obóz koncentracyjny położony w Polsce”. Tyle, że znajduje się w samym centrum Niemiec

Aktualizacja: 2019-02-2 12:00 pm

„Jerusalem Post” opublikował artykuł dotyczący muzeum kiełbasy w dawnym obozie koncentracyjnym pod Buchenwaldem w Turyngii, który planują otworzyć Niemcy. W artykule nie pojawia się co prawda określenie „polskie obozy śmierci”, za to niemieckie miasto Buchenwald zostało przeniesione do Polski.

Obóz koncentracyjny w Buchenwald. / foto: Google Maps/materiały archiwalne

Przypomnijmy, że Niemcy wpadli na pomysł stworzenia muzeum kiełbasy w obozie pod Buchenwaldem. Obecnie wszystko jest w fazie projektowania. Przyszłe muzeum miałoby się znajdować „częściowo” na terenie byłego podobozu założonego w 1944 roku, gdzie przebywały kobiety pracujące dla fabryki zbrojeniowej, w tym także Polki.

Sprawa została poruszona na łamach żydowskiego portalu „Jerusalem Post”. Możemy przeczytać tam o nazistowskim, nie niemieckim, obozie koncentracyjnym przeznaczonym dla Żydów. Jak opisano obóz koncentracyjny pod Buchenwald?

Muzeum budowane jest w miejscu, gdzie naziści przetrzymywali więźniów w czasie II wojny światowej, a następnie wysyłali ich do obozu Buchenwald, znajdującego się obecnie na terenie Polski – czytamy na jpost.com.

Jak więc widać festiwal kłamstwa trwa, bo trudno podciągnąć Buchenwald pod terytorium Polski. Miejscowość znajduje się blisko 300 kilometrów od naszej zachodniej granicy – w samym centrum Niemiec, w okolicach Lipska.

Za: Najwyższy Czas! (02/02/2019)

 


 

Link do artykułu w The Jerusalem Post: “German city rethinks plan for sausage museum on ex-Nazi camp site” (February 1, 2019)

Cytat: “Friends of the Thuringian Sausage, an association that runs a museum in honor of the regional delicacy, aimed to relocate the building on land where the Nazis held prisoners during World War Two before shipping them to the Buchenwald camp, located in present-day Poland.

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]