Izraelski generał przyznaje się do wspierania rebeliantów

Aktualizacja: 2019-01-16 9:25 am

INFO: Odchodzący szef sztabu izraelskiego wojska ujawnił słabo strzeżoną tajemnicę o wspieraniu syryjskich rebeliantów walczących z rządem prezydenta JE Baszara al-Asada.

Gen. Gadi Eisenkot, który był szefem sztabu sił zbrojnych Izraela przez ostatnie 3 lata, powiedział w pożegnalnym wywiadzie w “Sunday Times”, że Izrael był bezpośrednio zaangażowany w konflikt syryjski po stronie syryjskich rebeliantów.

Generał, który odchodzi na emeryturę ze służby wojskowej, powiedział, że Izrael dostarczył rebeliantom “lekką bronią do celów samoobrony”.

Źródło: www.rt.com

Opracował: BL 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106250 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]