Aktualizacja strony została wstrzymana

Gdański Finał WOŚP zorganizowano na podstawie… Prawa drogowego. Z upoważnienia… prezydenta Adamowicza

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku nie miał statusu imprezy masowej. Został zorganizowany na podstawie przepisów Prawa o ruchu drogowym; wiążą się z tym mniej restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Zmarł po tym, jak został zaatakowany nożem przez 27-letniego mężczyznę podczas gdańskiego… Finału WOŚP.

Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
11 grudnia został złożony wniosek o zgodę na tzw. wykorzystanie drogi w sposób szczególny. Pozytywna decyzja została wydana 28 grudnia przez Zespół do spraw Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta – z upoważnienia prezydenta Gdańska – i dotyczyła Targu Węglowego i ul. Bogusławskiego.

20 grudnia organizatorzy otrzymali także od komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku pozytywną opinię dotyczącą wniosku o zorganizowanie imprezy na Targu Węglowym.
Wymogi wobec imprezy organizowanej na zasadzie wykorzystania drogi w sposób szczególny są mniej restrykcyjne niż wobec imprezy masowej; nie wymuszają na organizatorze m. in. wyznaczenia kierownika do spraw bezpieczeństwa.

Jak twierdzi organizator, w ten sposób imprezę zakwalifikował urząd miasta.

Jak jednak wynika z dokumentów, wobec organizatorów postawiono wymagania zbieżne z wymogami ustawy o organizacji imprez masowych.

[Źródło:] http://www.wykop.pl/ramka/4748051/gdanski-final-wosp-zorganizowano-na-podstawie-prawa-drogowego/

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (15.01.2019) – [Org. tytuł: «Gdański Finał WOŚP zorganizowano na podstawie… Prawa drogowego.»]

Skip to content