Sensacyjne nagrania – Richard Nixon aprobował aborcję dla “mieszańców” rasowych

Aktualizacja: 2009-06-24 10:03 am

Richard Nixon, znienawidzony przez lewicę i uważany za jednego z najbardziej konserwatywnych prezydentów USA, aprobował aborcję dla dzieci z mieszanych małżeństw – wynika z ujawnionych przez jego bibliotekę nagrań.

Rozmowa o aborcji jest częścią 154 godzin rozmów prezydenta z jego doradcami.

Nixon porusza kwestię w kontekście wydanego w styczniu 1973 przez Sąd Najwyższy USA orzeczenia w sprawie Roe vs. Wade legalizującego aborcję. Jego rozmówcą jest – jak wynika ze stenogramu – Chuck Colson, później jeden ze skazanych w aferze Watergate.

 

Richard Nixon.

Richard Nixon.

– Wiem, że są przypadki, kiedy aborcja jest konieczna – mówi Nixon bez emocji komentując werdykt Sądu – Na przykład gdy masz do czynienia z czarnym i białym (gdy rodzice należą do dwóch różnych ras – przyp. red.) – dodaje.

Na słabej jakości taśmie jego rozmówca natychmiast podpowiada mu: – Albo w przypadku gwałtu. – Albo w przypadku gwałtu – odpowiada republikański prezydent.

Później u urzędującego w latach 1969-1974 prezydenta pojawiają się zastrzeżenia wobec całkowitej dopuszczalności aborcji, ale nie mają one nic wspólnego z postawą pro-life. Raczej są wyrazem państwowego paternalizmu. Legalna aborcja to dla Nixona wyłącznie “permisywizm” i promowanie “rozwiązłości”. – To uderza w rodzinę – mówi.

Strona LifeSiteNews.com przypomina, że zmarły w 1994 roku polityk nigdy nie uchodził za szczególnego przeciwnika aborcji, zaś w obliczu skandalicznego orzeczenia Sądu Najwyższego wybrał milczenie.

Następcy Nixona i kolejni prezydenci-Republikanie, zwłaszcza Ronald Reagan i George W. Bush, byli już zdecydowanymi zwolennikami pro-life.

Sam Nixon, który przed prezydenturą piastował m.in. funkcję wiceprezydenta w administracji Dwighta Eisenhowera (1953-1961), zrezygnował z urzędu po Watergate, aferze związanej z podsłuchiwaniem przeciwników politycznych. Został później objęty amnestią i wycofał się z polityki.

Na razie proaborcyjnej i rasistowskiej zarazem wypowiedzi dawnego szefa Białego Domu nie skomentowały organizacje murzyńskie.

PB/LifeSiteNews/NixonArchives

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10616 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]