Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: gubernator chce „prawa” do zabijania dzieci w trakcie całej ciąży

Gubernator Nowego Jorku, demokrata Andrew Cuomo, jest zdeterminowany by przeforsować ustawę pozwalającą na legalne zabijanie dzieci nienarodzonych. Wkrótce na terenie tego stanu dozwolone ma być zabijanie dzieci na życzenie, w każdym momencie ciąży. Polityk zapowiada również wprowadzenie darmowych środków antykoncepcyjnych dla kobiet.

Nowy Jork od wielu lat jest jednym z miejsce, w których w sposób szczególny dochodzi do promocji lewicowej, rewolucyjnej i homoseksualnej agendy. Aktualnie nowojorskie prawo pozwala na mordowanie dzieci w łonach matek w pierwszych dwóch trymestrach ciąży. Co więcej, kobiety chcące dokonać aborcji nie muszą podawać żadnego powodu swej decyzji. Lewicowy gubernator stanu Andrew Cuomo chce jednak doprowadzić do tego, aby zabijanie dzieci nienarodzonych było legalne w trakcie całej ciąży.

Pod pozorem troski o prawa kobiet, aborcja ma być dostępna do chwili samego rozwiązania, jeżeli tylko lekarze uznają dziecko za nieuleczalnie chore lub ciążę za zagrażająca luźno definiowanemu zdrowi matki, w tym zdrowiu psychicznemu i emocjonalnemu.

Jak powiedział kilka dni temu gubernator Andrew Cuomo przemawiając w nowojorskim Barnard College, jeżeli stanowy parlament odrzuci tę ustawę, to on nie zaakceptuje budżetu.

Ta sama ustawa, znana jako Akt o Prawach Reprodukcyjnych, zakłada też przyznanie prawa do zabijania dzieci pielęgniarkom i asystentom medycznym, co ma w założeniu zwiększyć „dostępność do aborcji” dla nowojorskich kobiet. Cuomo domaga się zarazem przyjęcia przez parlament ustawy gwarantującej kobietom środki antykoncepcyjne opłacane z budżetu.

Akt o Prawach Reprodukcyjnych zakłada, że aborcja pozostanie w Nowym Jorku w pełni legalna nawet jeżeli amerykański Sąd Najwyższy zmieniłby zdanie w sprawie Roe v. Wade z początku lat 70., która doprowadziła do legalizacji mordowania dzieci nienarodzonych w USA.

Proaborcyjne zmiany gorąco popiera niedoszła prezydent USA, Hillary Clinton. Przemawiając przy tej samej okazji powiedziała, że „promowanie praw kobiet i dziewcząt jest wielkim, niezakończonym zadaniem XXI wieku”.  „To nadal walka naszego życia” – dodała.

W 2016 roku w Nowym Jorku zabito 82 189 dzieci nienarodzonych, z czego połowę mordów sfinansowano z budżetu. Według nowojorskich organizacji katolickich są w tej sprawie potrzebne głosy protestu, ale wobec zdominowania przez demokratów parlamentu nie ma żadnych szans na to, że uda się zatrzymać wprowadzanie tych ustaw.

Źródło: lifenews.com

Pach

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-01-10) | https://www.pch24.pl/nowy-jork--gubernator-chce-prawa-do-zabijania-dzieci-w-trakcie-calej-ciazy,65416,i.html

Skip to content