Aktualizacja strony została wstrzymana

Jesteś „rasistą”, choć nawet o tym nie wiesz? Nie dostaniesz pracy!

Jesteś rasistą, chociaż nawet o tym nie wiesz? Na to pytanie odpowie ci system komputerowy opracowywany przez brytyjską uczelnię London Metropolitan University. Testujący program ma za zadanie wykrycie „wewnętrzego uprzedzenia” rasowego, które, jak twierdzą zwolennicy multikulturalizmu, jest „bagażem przeszłości” i „niewłaściwego wychowania”.

Programiści z londyńskiego uniwersytetu twierdzą, że stosując opracowany przez nich test, zdecydowanie trudniej jest oszukać system, tak jak ma to miejsce przy zastosowaniu dotychczasowych testów psychometrycznych. Nowy test polega m.in. na wyświetlaniu różnych obrazków, które osoba testowana musi zakwalifikować do jednej z dwóch grup, jako „pozytywne” bądź „negatywne”. Program używając skomplikowanych algorytmów mierzy czas podejmowania decyzji. Jak twierdzi Mark Parkinson, autor książek na temat testów psychometrycznych: „Jest stwierdzone, że część mózgu odpowiadająca za emocje, reaguje jako pierwsza i na tej podstawie tworzy się teorię sugerującą, że czasami ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, iż tkwi w nich głęboko jakieś uprzedzenie.”

Testy opracowywane są z myślą o szerokim zastosowaniu przy przyjmowaniu kandydatów do pracy przez instytucje rządowe i wielkie korporacje. Jak mówi Nigel Marrow, wykładowaca na londyńskim uniwersytecie i zwolennik systemu: „Test ma za zadanie wykrycie „ukrytego” rasizmu u osób ubiegających się o pracę. Ma za zadanie odsłonięcie tych skojarzeń, które potencjalnie może mieć kandydat wobec różnych grup etnicznych”. Marrow marzy o szybkim zastosowaniu testów: „Mamy nadzieję, że testy będą dostępne w ciągu 12 miesięcy i pozwolą na wykrywanie w delikatny sposób rasistów.”

Już dzisisiaj jednak w forsowanym na społeczeństwie Wielkiej Brytanii eksperymencie multikulturalizmu, stosuje się podobne procedury. Rząd brytyjski zastosował podobne testy wobec kandydatów na policjantów, odrzucając 5 procent aplikantów. Inne ośrodki naukowe, jak np. amerykański Harvard University opracowują zbliżone systemy.

Przeciwnicy testów nazywają cały projekt „koszmarem Kafkowskim” i wskazują na utratę prywatności i coraz skuteczniejsze tworzenie policyjnego państwa z Policją Myśli (Thought Police) kontrolującej wszystkie aspekty życia, na czele.

ZOB. RÓWNIEŻ:

Więcej w Dziale NWO

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content