Nie jesteśmy antyeuropejscy, tylko propolscy! Koalicja Braun-Mikke-Winnicki stała się faktem

Formujemy koalicję nie eurosceptyczną czy antyeuropejską, tylko propolską – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Braun, który razem z Januszem Korwin-Mikke i Robertem Winnickim zainaugurował start nowej prawicowej koalicji.

Nie jesteśmy antyeuropejscy, tylko propolscy! Koalicja Braun-Mikke-Winnicki stała się faktem

źródło: Telewizja wPolsce.pl

Ta koalicja jest pierwszą od lat realną, poważną alternatywą grupującą siły narodowe, wolnościowe, konserwatywne i antyestablishmentowe, która rzuci wyzwanie Prawu i Sprawiedliwości po tej stronie sceny politycznej oraz zmobilizuje wyborców. To jest ta koalicja, która przyciągnie, w naszym przekonaniu, bardzo wielu Polaków zniechęconych do obecnej sceny politycznej dając im realną alternatywę – oznajmił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. Podkreślił, że najważniejszym z celów nowej koalicji jest w pierwszej kolejności „bój o europarlament”. – Stawką tych wyborów jest istnienie cywilizacji łacińskiej. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie! – dodał Grzegorz Braun.

Następnie Janusz Korwin-Mikke pokrótce przedstawił program nowej koalicji. – Chcemy pozbyć się Unii w obecnym kształcie. Jedni chcą, żeby Polska wyszła z Unii, inni chcą, żeby ją zlikwidować całkowicie, jeszcze inni uważają, że trzeba się cofnąć do czasów Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Są różne koncepcje, ale na pewno obecnej Unii nie można tolerować i to jest nasz wspólny problem – oświadczył prezes partii Wolność.

– Problem polega na tym, że w europarlamencie mamy dzisiaj dominację z Polski sił, które w żaden sposób nie kontestują obecnego układu UE. Taką siłą wspierającą obecny układ jest również partia Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość. (…) Wszystkie rozwiązania z Traktatem Lizbońskim na czele, które budują federalne super-państwo unijne były wspierane przez PiS – powiedział Robert Winnicki. – Polska potrzebuje głosu na rzecz realnej zmiany w Europie, a tego głosu w tej chwili niestety nie ma – dodał.

UE powinna wyglądać tak, jak wyglądała Europa pod koniec XIX wieku, kiedy nie było żadnych ceł, granic, a poza wjazdem do Rosji nie potrzebne były paszporty. Nie było żadnych programów „Erasmus”, a polscy studenci studiowali w całej Europie od Madrytu po Petersburg. Chcemy normalności! Po co nam ta biurokracja? – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Następnie Grzegorz Braun przedstawił hasło nowej koalicji, które brzmi „Źeby Polska była polska!”, a Janusz Korwin-Mikke podsumował, kto do niej należy. – Ruch Narodowy; partia Wolność; Grzegorz Braun; „Skuteczni” reprezentujący środowisko posła Liroy’a-Marca, którzy niedługo założą partię polityczną oraz być może dołączy Marek Jakubiak, który pracuje nad zarejestrowaniem swojego nowego ugrupowania – tłumaczył.

Zobaczymy, co da się zrobić. Głównym wrogiem Europy jest Unia Europejska. Jesteśmy za Europą a przeciwko bandzie biurokratów, złodziei i ludzi, którzy opanowali Europę i narzucają nam różne głupoty – oznajmił Janusz Korwin-Mikke. – Jesteśmy za tym, żebyście Państwo mieli własne państwo! – dodał Grzegorz Braun.

Czy Państwo chcecie, żeby po wsze czasy Rzeczpospolita była w eurokołchozowym parlamencie reprezentowana przez samych folksdojczów, sprzedawczyków, eks-sowieciarzy? Czy to jest Wasz wybór? Nie, jesteście przecież Polakami i chcecie, żeby reprezentowali Was polscy państwowcy, czyli ludzie, którzy nie żyją od koniunktury do koniunktury i nie zmieniają mądrości etapu z wtorku na środę – podkreślił Grzegorz Braun. – Chcemy pozbyć się Unii z Polski! (…) Mamy wpływ na to, co się dzieje w Warszawie i jak Polska jest reprezentowana w Brukseli czy Strasburgu i ten wpływ trzeba wyegzekwować – dodał.

Źródło: Telewizja wPolsce.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-01-07) | https://www.pch24.pl/nie-jestesmy-antyeuropejscy--tylko-propolscy--koalicja-braun-mikke-winnicki-stala-sie-faktem,65289,i.html

Skip to content