Kolejny transport darów dla Polaków z Kresów niewpuszczony na Ukrainę

Aktualizacja: 2018-12-29 6:39 pm

Samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka”, wiozące dary świąteczne dla Polaków na Ukrainie, zostały zawrócone z przejścia granicznego. Ostatecznie dwóm pojazdom z paczkami udało się przekroczyć granicę w innych miejscach. To już kolejny tego rodzaju przypadek w ostatnim czasie.

Jak podał w piątek „Dziennik Wschodni”, samochody akcji charytatywnej „Kresowa Paczka” zostały zawrócone z przejścia granicznego z Ukrainą. Akcję tę od kilku lat organizuje stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. W tym roku dary świąteczne, m.in. żywność i chemia gospodarcza, miały trafić do Polaków z różnych miast na Ukrainie, m.in. z Dubna, Równego czy Łucka. Zebrano około 120 paczek o łącznej wadze ponad 600 kg. Ponadto, w pomoc włączyło się wiele szkół, m.in. z Puław, Międzyrzeca Podlaskiego czy Kazimierza Dolnego), a także instytucji, takich jak Starostwo Powiatowe w Puławach i ZUS w Hrubieszowie oraz firmy. […]

Całość: Kresy.pl (29 grudnia 2018)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105982 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]