Aktualizacja strony została wstrzymana

Arcybiskup Dzięga o złudnym dobrodziejstwie metody in vitro

Dzisiejsze procedury in vitro nie mogą być zaakceptowane przez Kościół. Decyzja nie należy do mnie, mogę tylko prosić, przestrzegać i modlić się, żeby nie następowały żadne dramaty – w ten sposób metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga odniósł się do możliwych planów finansowania metody zapłodnienia in vitro z budżetu Szczecina.

Metropolita w rozmowie z Radiem Szczecin podkreślił, że w dzisiejszych procedurach in vitro „niestety z naruszeniem polskiego prawa, z naruszeniem praw dziecka, z naruszeniem często praw rodziców doprowadza się do poczęcia większej liczby dzieci niż nawet rodzice proszą”.

– Potem te dzieci są zamrażane. To jest dramatyczne naruszanie praw dziecka i praw rodziców. Rodzice nawet nie wiedzą ile ich dzieci czasami jest zamrożonych w tych pojemnikach i to jest dramat – stwierdził arcybiskup Dzięga.

Metropolita wyjaśnił, że Kościół akceptuje m.in. naprotechnologię, czyli takie wspomaganie organizmu, które zachowuje naturalne środowisko poczęcia każdego człowieka. Jednocześnie hierarcha przypomniał, że każde dziecko jest łaską i jest tchnieniem Bożej miłości.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-12-23) | https://www.pch24.pl/arcybiskup-dziega-o-zludnym-dobrodziejstwie-metody-in-vitro,65038,i.html