„Postęp” kulturowy wymazał postać Jezusa ze świadomości Brytyjczyków – wyniki badań

Na zlecenie strony Hotels.com ośrodek OnePoll przeprowadził badanie na Brytyjczykach odnośnie wiedzy nt. Świąt Bożego Narodzenia. Efekty są wręcz niewiarygodne.

Boże Narodzenie to szczególny czas dla chrześcijan. Dzieciątko Jezus przychodzi na Świat, rodzi się na nowo w naszych sercach. Proces laicyzacji postępuje jednak niemiłosiernie. Doskonałym przykładem są ostatnie wyniki z Wielkiej Brytanii.

4 na 10 Brytyjczyków w wieku 21-38 nie wie, że Boże Narodzenie związane jest z narodzinami Jezusa. 6% myśli, że jakąś rolę odegrał tam Święty Mikołaj. 37% z 2 tys. badanych nie wiedziało, iż Maryja i Józef są również związani z tym wydarzeniem. Połowa przyznała, że nie kojarzy archanioła Gabriela, który zwiastował narodziny Jezusa.

Czyje narodziny, więc świętować będą w Wielkiej Brytanii? A może życzyć im Wesołej Gwiazdki w gronie bałwanków, reniferów i elfów? Biznes się nakręca, a wartości upadają.

źródło: chnnews.pl

Za: narodowcy.net (21 grudnia 2018) | http://narodowcy.net/postep-kulturowy-wymazal-postac-jezusa-ze-swiadomosci-brytyjczykow-wyniki-badan/

Skip to content