“Postęp” kulturowy wymazał postać Jezusa ze świadomości Brytyjczyków – wyniki badań

Aktualizacja: 2018-12-23 7:06 pm

Na zlecenie strony Hotels.com ośrodek OnePoll przeprowadził badanie na Brytyjczykach odnośnie wiedzy nt. Świąt Bożego Narodzenia. Efekty są wręcz niewiarygodne.

Boże Narodzenie to szczególny czas dla chrześcijan. Dzieciątko Jezus przychodzi na Świat, rodzi się na nowo w naszych sercach. Proces laicyzacji postępuje jednak niemiłosiernie. Doskonałym przykładem są ostatnie wyniki z Wielkiej Brytanii.

4 na 10 Brytyjczyków w wieku 21-38 nie wie, że Boże Narodzenie związane jest z narodzinami Jezusa. 6% myśli, że jakąś rolę odegrał tam Święty Mikołaj. 37% z 2 tys. badanych nie wiedziało, iż Maryja i Józef są również związani z tym wydarzeniem. Połowa przyznała, że nie kojarzy archanioła Gabriela, który zwiastował narodziny Jezusa.

Czyje narodziny, więc świętować będą w Wielkiej Brytanii? A może życzyć im Wesołej Gwiazdki w gronie bałwanków, reniferów i elfów? Biznes się nakręca, a wartości upadają.

źródło: chnnews.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105894 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]