Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: obrońcy życia weszli do ośrodka aborcyjnego, aby pomóc matkom i ratować dzieci

Amerykańscy obrońcy życia z Waszyngtonu pojawili się w jednej z klinik aborcyjnych, gdzie ryzykując aresztowaniem, oferowali swoją pomoc matkom chcącym dokonać aborcji. W gronie aktywistów pro life był również ks. Stephen Imbarrato, który wcześniej był już aresztowany za obecność w klinice aborcyjnej i próbę ratowania dzieci zagrożonych uśmierceniem.

Działacze pro life z Waszyngtonu udali się do jednej z klinik aborcyjnych w stolicy kraju, aby podjąć się próby przekonania kobiet chcących dokonać aborcji. Podczas takich rozmów obrońcy życia tłumaczą, że matki mogą postąpić inaczej i pozwolić swojemu dziecku narodzić się. Działacze pro life podkreślają, że ich misją jest wspieranie zdesperowanych matek i wyrażanie solidarności z nimi. Dodają, że są w stanie ryzykować swoją wolność, aby móc okazać swoją miłość i uratować dzieci od śmierci w wyniku aborcji.

Jednym z uczestników akcji odwiedzania klinik aborcyjnych jest ks. Stephen Ambarrato, lider Czerwonej Róży, która powstała, aby chronić życie dzieci nienarodzonych. Kapłan był już kilkukrotnie zatrzymywany przez policję za nawiedzanie klinik aborcyjnych, modlitwę w nich i próbę przekonywania kobiet, aby zrezygnowały z aborcji. W rozmowie z portalem LifeSiteNews.com ksiądz podkreśla, że działalność pro life w okresie świąt Bożego Narodzenia ma szczególne przesłanie, ponieważ każdy z nas, oczekuje przyjścia Zbawiciela, który jest teraz w łonie swojej matki.

Ks. Ambarrato podkreśla, że wszystkie dzieci są poczęte na obraz i podobieństwo Boga i wszystkie zasługują na urodzenie. Dodaje również, że coraz częściej kliniki aborcyjne są ukryte w budynkach wielorodzinnych i trudno do nich dotrzeć. „Nie możemy porzucić tych dzieci i matek tylko dlatego, że nie możemy ich zidentyfikować i uzyskać do nich dostępu z ulicy. W takich okolicznościach, w których nie ma dostępu do chodnika, musimy zrobić, co możemy, aby uratować te dzieci i pomóc tym mamom” – mówi kapłan.

„Musimy głosić ewangelię życia. Niech wszyscy księża będą głosami niemowląt” – podkreśla. Ks. Ambarrato powiedział również, że chciałby, aby prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie, które zakazałoby masowych morderstw, którym są aborcje.

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-12-20) | https://www.pch24.pl/usa--obroncy-zycia-weszli-do-osrodka-aborcyjnego--aby-pomoc-matkom-i-ratowac-dzieci-,64974,i.html

Skip to content