USA: obrońcy życia weszli do ośrodka aborcyjnego, aby pomóc matkom i ratować dzieci

Aktualizacja: 2018-12-21 12:23 pm

Amerykańscy obrońcy życia z Waszyngtonu pojawili się w jednej z klinik aborcyjnych, gdzie ryzykując aresztowaniem, oferowali swoją pomoc matkom chcącym dokonać aborcji. W gronie aktywistów pro life był również ks. Stephen Imbarrato, który wcześniej był już aresztowany za obecność w klinice aborcyjnej i próbę ratowania dzieci zagrożonych uśmierceniem.

Działacze pro life z Waszyngtonu udali się do jednej z klinik aborcyjnych w stolicy kraju, aby podjąć się próby przekonania kobiet chcących dokonać aborcji. Podczas takich rozmów obrońcy życia tłumaczą, że matki mogą postąpić inaczej i pozwolić swojemu dziecku narodzić się. Działacze pro life podkreślają, że ich misją jest wspieranie zdesperowanych matek i wyrażanie solidarności z nimi. Dodają, że są w stanie ryzykować swoją wolność, aby móc okazać swoją miłość i uratować dzieci od śmierci w wyniku aborcji.

Jednym z uczestników akcji odwiedzania klinik aborcyjnych jest ks. Stephen Ambarrato, lider Czerwonej Róży, która powstała, aby chronić życie dzieci nienarodzonych. Kapłan był już kilkukrotnie zatrzymywany przez policję za nawiedzanie klinik aborcyjnych, modlitwę w nich i próbę przekonywania kobiet, aby zrezygnowały z aborcji. W rozmowie z portalem LifeSiteNews.com ksiądz podkreśla, że działalność pro life w okresie świąt Bożego Narodzenia ma szczególne przesłanie, ponieważ każdy z nas, oczekuje przyjścia Zbawiciela, który jest teraz w łonie swojej matki.

Ks. Ambarrato podkreśla, że wszystkie dzieci są poczęte na obraz i podobieństwo Boga i wszystkie zasługują na urodzenie. Dodaje również, że coraz częściej kliniki aborcyjne są ukryte w budynkach wielorodzinnych i trudno do nich dotrzeć. „Nie możemy porzucić tych dzieci i matek tylko dlatego, że nie możemy ich zidentyfikować i uzyskać do nich dostępu z ulicy. W takich okolicznościach, w których nie ma dostępu do chodnika, musimy zrobić, co możemy, aby uratować te dzieci i pomóc tym mamom” – mówi kapłan.

„Musimy głosić ewangelię życia. Niech wszyscy księża będą głosami niemowląt” – podkreśla. Ks. Ambarrato powiedział również, że chciałby, aby prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie, które zakazałoby masowych morderstw, którym są aborcje.

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105883 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]