Aktualizacja strony została wstrzymana

„Różnorodnością” w Boże Narodzenie! Kanadyjska lewicowa publicystka przeciw świątecznym kubkom

Trwa walka z Bożym Narodzeniem. Kanadyjski portal opublikował artykuł autorki ubolewającej nad świątecznym „wystrojem” kubków jednej ze znanych kawiarni. Publicystka krytykuje także tradycyjne składanie życzeń świątecznych.

Kanadyjka Sadie-Rae Werner na łamach „The Star” opisuje decyzję Starbucksa z roku 2015. Firma zdecydowała się wówczas na zaprojektowanie nowych kubków do kawy używanych w okolicach Świąt. Były one czerwone, bez żadnych symboli kojarzących się z Bożym Narodzeniem. Jednak decyzja korporacji spotkała się z krytyką ze strony wielu ludzi. Zarzucali oni firmie toczenie walki ze Świętami.

Niewykluczone, że to właśnie pod wpływem krytyki Starbucks zdecydował się zmienić wcześniejszą decyzję. W tym roku firma sprzedawać będzie kawę w kubkach ze świąteczną symboliką.

Sadie-Rae Werner ubolewa nad tym faktem. Zauważa bowiem, że przeciętny lokal Starbucksa w dużym mieście obsługuje 500 klientów dziennie, a lokali jest wiele. Nagromadzenie takich kubków, podobnie jak choinek w miastach oznacza, jej zdaniem, „wysłanie jasnej wiadomości o dominującej pozycji chrześcijaństwa w naszym głównie świeckim społeczeństwie”.

Publicystka zwraca też uwagę na rodzaj pozdrawiania się. Jej zdaniem niewłaściwe jest mówienie „wesołych świąt Bożego Narodzenia” (Merry Christmas). Zamiast tego powinno życzyć się „szczęśliwych wakacji” (happy Holidays) – przekonuje. Autorka zauważa, że w ciągu całego życia wielokrotnie życzono jej „wesołych Świąt” między końcem listopada a końcem grudnia. Wówczas tłumaczyła, że nie obchodzi Świąt i wielokrotnie spotykała się z tego powodu z dezaprobatą.

Autorka przekonuje, że ma już dość i nie zamierza dłużej zakładać dobrej woli składających życzenia. Woli zakładać ignorancję i liczyć, że dostrzegą oni wartość „różnorodności”. Źyczenie „szczęśliwych wakacji” to jej zdaniem krok w dobrym kierunku. To jej zdaniem sprzeciw wobec… nienawiści i możliwości przemocy wobec niechrześcijan, homoseksualistów et cetera.

Wbrew poglądom autorki, w krajach Zachodu, takich jak Kanada, a coraz częściej także i w Polsce, nasila się odwrotna tendencja – do nadawania świętom Bożego Narodzenia czysto świeckiego charakteru. Prowadzi to do dyskryminacji chrześcijan. A wszystko to w imię neutralności czy świeckości.

Najważniejsze nie są jednak prawa katolików, lecz prawa Boga. Uniżył się on nieskończenie, aby dokonać dzieła zbawienia człowieka. Ten zaś w swej pysze odrzuca Go. Ważniejsza jest dla niejednego współcześnie żyjącego własna duma.

Źródła: thestar.com

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-12-21) | https://www.pch24.pl/roznorodnoscia-w-boze-narodzenie--kanadyjska-lewicowa-publicystka-przeciw-swiatecznym-kubkom,65001,i.html

Skip to content