Aktualizacja strony została wstrzymana

Michalkiewicz ostro kpi z bożonarodzeniowej fobii. „Wigilia ma mieć charakter świecki, a co najwyżej podobny Chanuce”

W najnowszym wideofelietonie Stanisław Michalkiewicz rozprawia się z apologetami „świeckich” Świąt Bożego Narodzenia. Zwraca też uwagę, że zwolennicy rozdziału Kościoła od państwa bardzo chętnie biorą udział w żydowskich obchodach Chanuki.

Boże Narodzenie – to ładnie się nazywa, ale ta nazwa dzieli i jątrzy. Niektórzy w ogóle nie wierzą w żadne Boże Narodzenie, więc są już wykluczeni i stygmatyzowani, a inni wprawdzie wierzą, ale trochę inaczej, w związku z tym dla wierzących inaczej to jest kamień obrazy, na przykład dla muzułmanów. Oni podobno strasznie to przeżywają, nie mówiąc o Żydach. Żydzi to już w ogóle… Tylko przywiązanie do tradycji chroni ich przed popełnieniem harakiri – powiedział Stanisław Michalkiewicz.

Pani Agata Diduszko, radna Warszawy zaprotestowała przeciwko religijnym aspektom Wigilii. Wigilia ma być świecka. W związku z tym nie wiadomo jeszcze do czego będzie nawiązywała. Prawdopodobnie do Chanuki. Jak już Bożego Narodzenia nie ma, to Chanuka jest – ocenił Michalkiewicz.

Także już nawet pan premier został wytresowany jeden, drugi i trzeci, żeby świece chanukowe zapalali. No i nasi umiłowani przywódcy w Sejmie – tam głoszą zasadę rozdziału Kościoła od państwa – te wszystkie panienki z Nowoczesnej i tamci folksdojcze z Platformy Obywatelskiej – podkreślił publicysta.

Ale jak przychodzi rabin Schudrich, to wszyscy w podskokach do Chanuki stoją przy tym zapalaniu, coś tam kopcą chyba. Widać wyraźnie, w jakim kierunku to wszystko zmierza. A jak jeszcze Polska zrealizuje roszczenia, no to poza świętami żydowskimi nie będzie już żadnych – zauważył Michalkiewicz.

Pełna wypowiedź Stanisława Michalkiewicz dostępna jest TUTAJ.

Stanisław Michalkiewicz/fot. YouTube/asmeredakcja

Stanisław Michalkiewicz/fot. YouTube/asmeredakcja

Źródło: youtube.com

Za: Najwyższy Czas! (20/12/2018) | https://nczas.com/2018/12/20/michalkiewicz-ostro-kpi-z-bozonarodzeniowej-fobii-wigilia-ma-miec-charakter-swiecki-a-co-najwyzej-podobny-chanuce-video/ |Michalkiewicz ostro kpi z bożonarodzeniowej fobii. „Wigilia ma mieć charakter świecki, a co najwyżej podobny Chanuce” [VIDEO]

Skip to content